Re: Najom
Vážený pán Ján,
ak je v katastri vedený iný vlastník než právny predchodca, môže svoj nárok uplatniť súdnou cestou (§ 80 O.s.p.) určovacou žalobou. Ak však išlo o reštitúciu, bolo treba postupovať podľa reštitučných zákonov (zákon č. 229/1991 Zb. o pôde, zákon č. 503/2003 Z.z. o navrátení vlastníctva k pozemkom). Za predpokladu, že išlo o reštitúciu, žaloba nebude úspešná.
S pozdravom
Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
|