View Single Post
Starý 14-12-2005, 09:18   #1
L.M.
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Výklad zákona

Prosím o ministerský výklad nového zákona o lesoch, konkrétne jeho paragrafu 47, odstavec 2 v náväznosti na odstavec 6. Myslím si, že podnik Lesy SR v tomto smere porušujú zákon. Na pozícii OLH majú pracovníkov, ktorí majú na starosti vyššiu výmeru ako povolených 2000 ha, pričom to zdôvodňujú tým, že podnik zamestnáva iných pracovníkov. Pritom zákon hovorí jednoznačne, že ak má mať OLH vyššiu výmeru, musí on - ako fyzická osoba - zamestnávať niekoho iného. Navyše na pozícii OLH sú zaradení aj pracovníci, ktorí skúšky OLH ani nespravili.
  Odpovedať s citovaním