Holoruby ???
Neviem, čo viedlo autorov nového zákona o lesoch k zrušeniu holorubného hospodárskeho spôsobu, ale všetkým, s patričným vzdelaním je jasné, že bez neho, je v istých prípadoch náročné a za istých okolností dokonca nemožné v lese normálne hospodáriť ( to, kde bolo možné použiť holorubný hospodársky spôsob, podľa môjho názoru dostatočne pokrývala predchádzajúca legislatíva ). Tento paragraf zasahuje do hospodárenia v lesoch hrubým spôsobom, prezrádzajúcim hlbokú neznalosť lesníckej problematiky, ktorú má upravovať. Preto, Vás chcem touto cestou požiadať o jeho zrušenie. Ak nemáme mať lepšiu legislatívu, tak nechajme v platnosti starú. A striktný zákaz holorubov je jednoznačne krokom späť.
S pozdravom
Stecker
|