Re: NAČO MÁME ÚRADY
Vážený pán Pecko,
zdieľam Váš názor, že prechod poľovníctva na vlastnícke vzťahy je v súčasnosti a pri platnej legislatíve veľmi zdĺhavý. Nie vždy však problém spôsobujú iba štátni úradníci. Mojou snahou, okrem iných úloh obsiahnutých v programovom vyhlásení vlády SR, je doriešiť aj problém poľovníctva vo vzťahu k vlastníctvu.
Tento zložitý proces je v riešení, avšak naráža na razantný odpor doterajších užívateľov.
Problematika Združenia vlastníkov lesnej a poľnohospodárskej pôdy vo Svrčinovci je už natoľko medializovaná a aj zložitá, že nemožno s Vami nesúhlasiť o dlhej dobe jej riešenia. Napriek tejto skutočnosti konanie v predmetnej veci bude zo strany Ministerstva pôdohospodárstva SR ukončené v priebehu týchto dní vydaním rozhodnutia.
S pozdravom
Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
|