Re: Otazka na p. ministra
Vážený pán Čišecký,
jediným a hlavným dôvodom pozastavenia výkonu práva poľovníctva pre Poľovnícke združenie Polom v poľovnom revíri Polom je skutočnosť, že bývalý Okresný úrad - OPPaLH v Čadci pri schvaľovaní zmlúv pre Poľovnícke združenie Polom nepostupoval podľa § 2 ods. 2 zákona č.23/1962 Zb. o poľovníctve, podľa ktorého „právo poľovníctva patrí vlastníkovi pozemku“. V súčasnosti orgány štátnej správy riešia postup ako možno čo najjednoduchšie dokladovať vlastníctvo v zložitých a špecifických podmienkach Kysúc.
Vlastník, resp. vlastníci požiadajú o uznanie poľovného revíru podľa § 6 zákona č.23/1962 Zb. Toto ustanovenie podmieňuje prijatie takejto žiadosti vydokladovaním minimálne 500 ha súvislých poľovných pozemkov. Náležitosti k žiadosti sú uvedené v § 18 ods. 1 vyhlášky č. 59/1967 Zb., ktorou sa vydávajú vykonávacie predpisy k zákonu o poľovníctve, v znení neskorších predpisov. Žiadosť sa podáva na príslušnom obvodnom lesnom úrade, vo Vašom prípade v Čadci. Tento orgán je Vám povinný poskytnúť všetky informácie a pomoc.
S pozdravom
Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
|