Re: vratka dotacii
Vážený pán Zdeno,
nie som Riaditežom PPA – je ním Ing. Vadim Haraj; ak ste dostali podporu na chov oviec podža dikcie Výnosu 152/2004-100, tak podža paragrafu 3 odsek 4 musíte ovce chovať po dobu 6 mesiacov od začiatku plynutia 1.februára teda minimálne do 1.8. kalendárneho roku. Ak ste dostali dotácie na OP podža výnosu 152/2004 -100 tak ste boli povinný podať žiadosť aj na SAPS a túto pôdu musíte mať v užívaní, nakožko následné vyúčtovanie bude k 30.11. kalendárneho roku. Ak ste nepožiadali o dotácie na pôdu podža výnosu 152, ale podali ste si žiadosť na SAPS, tuto môžete kedykožvek zrušiť na príslušnom RO alebo KM, kde ste žiadosť na SAPS podali.
S pozdravom
Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
|