Téma: ako dalej ?
View Single Post
Starý 22-04-2004, 11:15   #2
Zsolt Simon
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Re: ako dalej ?

Vážený pán Golian,

keďže podnikatelia, ktorí hospodária v horších prírodných podmienkach nemajú vzhžadom na predpisy EÚ možnosť čerpania zdrojov podža výnosu č.152/2004 navrhlo MP SR spôsob prefinancovania podnikatežov v znevýhodnených oblastiach formou poskytnutia úveru prostredníctvom Slovenskej záručnej a rozvojovej banky a.s. vo výške minimálne 1 000,- Sk na hektár obhospodarovaných trvalých trávnych porastov. Na základe tohto výnosu však bola poskytnutá podpora na chov oviec vo výške 500 Sk/ks a HD BTM 4000 Sk/ks.
Úvery budú poskytnuté ako krátkodobé na preklenutie obdobia do obdržania priamych platieb v rámci systému jednotnej platby, ktorá sa predpokladá vo výške 1.800,- Sk na hektár požnohospodárskej pôdy.

S pozdravom
Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
  Odpovedať s citovaním