Re: reštitúcie - diskusia
Vážený pán Storoška,
pri vypracovaní návrhu nového zákona sme vychádzali z dikcie zákona č. 229/1991 Z.z o navrátení vlastníctva k pôde a iného požnohospodárskeho majetku a pokiaž otázka tzv. Benešových dekrétov nevyvstala pri tomto zákone, nemôže teda vyvstať ani pri dikcii nového zákona.
Pokiaž ide o okruh oprávnených osôb, v prijatom zákone tieto zodpovedajú okruhu oprávnených osôb definovaných v paragrafe 4 zákona č. 229/91 Z.z.
S pozdravom
Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
|