Re: Veselé Vianoce
Vážený kolektív PD Mengusovce,
ďakujem Vám za priania príjemných vianočných sviatkov. Myslím, že všetci požnohospodári na Slovensku môžu byť spokojní s predvianočnou nádielkou z Kodane.
Som presvedčený, že naši farmári, ktorí vedia a chcú podnikať, budú vedieť uspieť v podmienkach jednotného trhu EÚ. Už viackrát som deklaroval, že urobím všetko pre to, aby slovenskí požnohospodári boli konkurencieschopní predovšetkým s farmármi zo stredoeurópskeho regiónu.
Vyžiada si to, samozrejme, aj kus práce u požnohospodárov, ktorí si v priebehu budúceho roka musia zvykať na očakávané prostredie a naučiť sa pripravovať kvalitné projekty na čerpanie prostriedkov zo štrukturálnych fondov. Zo strany ministerstva pôdohospodárstva k tomu počas prvého polroka budúceho roka poskytneme čo najviac informácií.
Ďakujem za pozvanie, verím, že mi pracovné povinnosti umožnia navštíviť aj Váš región.
S pozdravom
Zsolt Simon,
minister pôdohospodárstva SR
|