![]() |
Prenajom pody
Dobry den,
chcel by som si prenajat podu v obci kde mam zalozenu farmu. Jedna sa o cca 6 hA. Na parcele je asi 13 vlastnikov. mam zalozenu s.r.o. na polnohospodarsku vyrobu od roku 2014. Aky je postup prenajimania pody? Dakujem |
Re: Prenajom pody
Dobrý deň,
V súčasnej dobe nájomný vzťah na poľnohospodárskych alebo lesných pozemkoch upravuje zákon č. 504/2003 Z. z. o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o nájme“) s účinnosťou od 1.januára 2004. Nájomný vzťah podľa zákona o nájme medzi vlastníkom – prenajímateľom a nájomcom je upravený nájomnou zmluvou, v ktorej sú stanovené podmienky nájmu, doba nájmu, výšku nájomného ako aj skončenie nájmu – výpoveď a výpovedná lehota. Je to dvojstranný právny úkon medzi nájomcom a prenajímateľom, účastníci ktorého by sa mali vzájomne dohodnúť v intenciách zákona a vzájomne plniť podmienky nájmu ustanovené v zmluve o nájme. Pre uzatvorenie nájomného vzťahu je potrebné osloviť všetkých vlastníkov pozemkov, neznámych vlastníkov zastupuje Slovenský pozemkový fond. Odporúčame Vám preveriť, či doteraz tu pôdu niekto neužíval (kto platil dane za pozemky?). S pozdravom Odbor komunikácie Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR e-mail: [email protected] |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 03:48. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..