AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Prenajom pody (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=4389)

Vyronok 01-03-2016 15:00

Prenajom pody
 
Dobry den,
chcel by som si prenajat podu v obci kde mam zalozenu farmu. Jedna sa o cca 6 hA. Na parcele je asi 13 vlastnikov. mam zalozenu s.r.o. na polnohospodarsku vyrobu od roku 2014. Aky je postup prenajimania pody?

Dakujem

Odbor komunikácie 1 02-03-2016 07:07

Re: Prenajom pody
 
Dobrý deň,

V súčasnej dobe nájomný vzťah na poľnohospodárskych alebo lesných pozemkoch upravuje zákon č. 504/2003 Z. z. o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o nájme“) s účinnosťou od 1.januára 2004.
Nájomný vzťah podľa zákona o nájme medzi vlastníkom – prenajímateľom a nájomcom je upravený nájomnou zmluvou, v ktorej sú stanovené podmienky nájmu, doba nájmu, výšku nájomného ako aj skončenie nájmu – výpoveď a výpovedná lehota. Je to dvojstranný právny úkon medzi nájomcom a prenajímateľom, účastníci ktorého by sa mali vzájomne dohodnúť v intenciách zákona a vzájomne plniť podmienky nájmu ustanovené v zmluve o nájme.
Pre uzatvorenie nájomného vzťahu je potrebné osloviť všetkých vlastníkov pozemkov, neznámych vlastníkov zastupuje Slovenský pozemkový fond. Odporúčame Vám preveriť, či doteraz tu pôdu niekto neužíval (kto platil dane za pozemky?).

S pozdravom

Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 03:48.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..