AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   platba na dojnice (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=4072)

patyxx 17-04-2015 20:29

platba na dojnice
 
Dobrý deň,
môžem žiadať platbu na dojnice chovane v systéme s trhovou produkciou mlieka podľa §12 usmernenia MPRV k nariadeniu vlády SR č. 36/2015, ak všetko nadojené mlieko spotrebujem na farme a nepredávam ho odberateľom?
A druhá otázka: môžem zaradiť tie kravy do platby na dojnice chovane v systéme s trhovou produkciou mlieka, ktoré som začal dojiť, ale v minulom roku som na ne dostal platbu ako na dojčiace kravy bez tržnej produkcie mlieka?
Poprosím stručnú, ale jasnú odpoveď, s tých usmernení nie je jasné či sa musí mlieko produkovať na ľudskú spotrebu a v akom objeme, či sa preukazujú pri kontrole tržby z predaja mlieka a ml. výrobkov, či sa môžu kravy v minulosti chované ako bez trhovej produkcie mlieka preradiť do kategórie dojníc...
Ďakujem

Odbor komunikácie 1 20-04-2015 06:44

Re: platba na dojnice
 
Dobrý deň,

ďakujeme Vám za dôveru, s ktorou ste sa na nás obrátili so svojím problémom. Odpoveď na Vašu otázku pripravujeme. Ďakujeme Vám za trpezlivosť.

S pozdravom

Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 15:44.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..