![]() |
platba na dojnice
Dobrý deň,
môžem žiadať platbu na dojnice chovane v systéme s trhovou produkciou mlieka podľa §12 usmernenia MPRV k nariadeniu vlády SR č. 36/2015, ak všetko nadojené mlieko spotrebujem na farme a nepredávam ho odberateľom? A druhá otázka: môžem zaradiť tie kravy do platby na dojnice chovane v systéme s trhovou produkciou mlieka, ktoré som začal dojiť, ale v minulom roku som na ne dostal platbu ako na dojčiace kravy bez tržnej produkcie mlieka? Poprosím stručnú, ale jasnú odpoveď, s tých usmernení nie je jasné či sa musí mlieko produkovať na ľudskú spotrebu a v akom objeme, či sa preukazujú pri kontrole tržby z predaja mlieka a ml. výrobkov, či sa môžu kravy v minulosti chované ako bez trhovej produkcie mlieka preradiť do kategórie dojníc... Ďakujem |
Re: platba na dojnice
Dobrý deň,
ďakujeme Vám za dôveru, s ktorou ste sa na nás obrátili so svojím problémom. Odpoveď na Vašu otázku pripravujeme. Ďakujeme Vám za trpezlivosť. S pozdravom Odbor komunikácie Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR e-mail: [email protected] |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 15:44. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..