AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   zhromaždenie vlastníkov (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=3983)

dravec 25-02-2015 17:36

zhromaždenie vlastníkov
 
Prosíme Vás, či by ste nám mohli vysvetliť znenie §5 ods.2 zákona o poľovníctve. Chceme totiž zvolať Zhromaždenie vlastníkov kvôli zazmluvneniu polovného revíru a začali sme od vlastníkov zbierať splnomocnenia a však dvaja členovia nášho PZ, ktorý majú polnohospodárske podniky v našom revíry doniesli nájomné zmluvy od vlastníkov s tým, že v zmysle §5 ods.2 môžu zastupovať týchto vlastníkov na tomto Zhromaždení iba oni. Tak že my ostatný môžeme mať splnomocnenia iba od tých vlastníkov, ktorý nemajú svoje pozemky v nájme u týchto dvoch polnohospodárskych podnikov??
Ďakujeme za odpoved.

Odbor komunikácie 1 27-02-2015 07:55

Re: zhromaždenie vlastníkov
 
Dobrý deň,

Zákon č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov v § 5 ods. 2 určuje, ktoré orgány alebo organizácie vykonávajú na zhromaždení vlastníkov poľovných pozemkov práva vlastníka. Poznámka pod čiarou k tomuto ustanoveniu odkazuje okrem iných právnych predpisov aj na § 7 ods. 3 zákona č. 504/2003 Z. z. o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov a o zmene niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Podľa tohto ustanovenia možno v zmluve o nájme pozemkov na poľnohospodárske účely pri prevádzkovaní podniku dohodnúť, že nájomca môže zastupovať prenajímateľa v konaniach podľa osobitného predpisu (t. j. zákona č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve) za primeranej výšky nájomného.
To znamená, že poľnohospodársky podnik môže vykonávať práva vlastníka pozemku na zhromaždení vlastníkov poľovných pozemkov podľa § 5 zákona o poľovníctve vtedy, ak zmluva o nájme pozemkov uzatvorená medzi vlastníkom pozemku a poľnohospodárskym podnikom obsahuje dohodu o tom, že nájomca (poľnohospodársky podnik) môže zastupovať vlastníka pozemku v konaniach podľa zákona o poľovníctve (§ 7 ods. 3 zákona č. 504/2003 Z. z.). V prípade, že v zmluve nebolo zastupovanie vlastníka dohodnuté, môžete vlastníka zastupovať na základe plnej moci.

S pozdravom

Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 14:42.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..