![]() |
Odvod za vynatie vinice
Dobry den, platí sa odvod 100€/m2za vinicu 900m2, keď vinica nie je vo vinohradníckom registri, nie je to vinohradnicky hon, je v slovenskom vinohradníckom regióne, je územnoplanovacia informácia na stavbu RD, je na hranici zastavanej plochy(vedľa sú rodinne domy), podla katastra v extraviláne.?
Ďakujem za odpoveď Ivan |
Re: Odvod za vynatie vinice
Dobrý deň,
V zmysle ustanovení nariadenia vlády Slovenskej republiky 326/2013 Z.z., ktorým sa dopĺňa nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 58/2013 Z. z. o odvodoch za odňatie a neoprávnený záber poľnohospodárskej pôdy podľa § 27a zákona č. 220/2004 Z. z. o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy a o zmene zákona č. 245/2003 Z. z. o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 57/2013 Z. z.: „Základná sadzba odvodu za trvalé odňatie vinice sa ustanovuje v a) Malokarpatskej vinohradníckej oblasti a Vinohradníckej oblasti Tokaj na 100 eur/m2, b) Nitrianskej vinohradníckej oblasti a Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti na 60 eur/m2, c) Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti a Východoslovenskej vinohradníckej oblasti na 40 eur/m2.“. Vy uvádzate, že Vaša parcela "vinice" /druh pozemku podľa registra "C" KN/ sa nachádza, za hranicou zastavaného územia obce /hranica je vyznačená v katastri nehnuteľností/, a tiež vo vinohradníckej oblasti. Neuvádzate však v ktorej vinohradníckej oblasti. Ak sa nachádza v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti alebo Vinohradníckej oblasti Tokaj výška odvodu je 100 eur/m2. Podrobné informácie vo veci Vám poskytne príslušný okresný úrad. S pozdravom Odbor komunikácie Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR e-mail: [email protected] |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 15:43. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..