![]() |
Pestovanie zeleniny do vlastnej vyroby
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať či sú potrebné nejaké povolenia a/alebo registrácie ak by som si chcel pestovať zeleninu a bylinky pre vlastnú výrobu. Napríklad: vyrábame bazalkové pesto (vo schválenej prevádzke) a chcel by som si na to dopestovať vlastnú bazalku. Ďakujem. |
Re: Pestovanie zeleniny do vlastnej vyroby
Dobrý deň,
Na pestovanie zeleniny alebo koreninových rastlín na vlastnú spotrebu nie je potrebné žiadne povolenie. V druhej vete uvádzate, že máte schválenú prevádzku na výrobu bazalkového pesta, preto odporúčame oznámiť rozšírenie výroby o čerstvú bazalku podľa zákona o potravinách na Štátnu veterinárnu správu SR a o ďalších postupoch sa informujte na príslušnom pracovisku. S pozdravom Odbor komunikácie Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR e-mail: [email protected] |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 02:46. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..