AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Postup po zdedení pôdy (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=2960)

dedička 20-02-2012 18:05

Postup po zdedení pôdy
 
Zdedil som poľnohospodársku pôdu. Jedná sa o poľnohospodársku pôdu v intraviláne i v extraviláne.Chcel by som vedieť, či mám právo vymáhať nájom spätne za 2 roky? Nájomca pôdu užíva nepretržite bez nájomnej zmluvy, na pôdu poberá dotácie.
Ďalšia otázka?
Som vlastníkom pozemkov bývalého areálu JRD, ktorý je oplotený. Majiteľ budov postavených na mojich pozemkoch v budovách podniká a areál má uzamknutý. Ako mám postupovať, aby som mohol vstúpiť na svoje pozemky a užívať ich?
Aké práva má vlastník budov? Môžem mu obmedziť prístup k budovám?
Za odpoveď vopred ďakujem.


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 21:55.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..