![]() |
Postup po zdedení pôdy
Zdedil som poľnohospodársku pôdu. Jedná sa o poľnohospodársku pôdu v intraviláne i v extraviláne.Chcel by som vedieť, či mám právo vymáhať nájom spätne za 2 roky? Nájomca pôdu užíva nepretržite bez nájomnej zmluvy, na pôdu poberá dotácie.
Ďalšia otázka? Som vlastníkom pozemkov bývalého areálu JRD, ktorý je oplotený. Majiteľ budov postavených na mojich pozemkoch v budovách podniká a areál má uzamknutý. Ako mám postupovať, aby som mohol vstúpiť na svoje pozemky a užívať ich? Aké práva má vlastník budov? Môžem mu obmedziť prístup k budovám? Za odpoveď vopred ďakujem. |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 21:55. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..