AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   nájomné (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=2924)

milantr 01-01-2012 17:33

nájomné
 
Prajem pekný ĎEŇ!
Prosím Vás o pomoc pri riešení môjich problémov.
Vopred Ďakujem.
1.
Som vlastníkom ornej pôdy. Na tejto ornej pôde bola PD vytvorená poľná cesta. PD mi nechce platiť nájomné nakoľko ju nevyužíva na poľnohospodárske účely. Ako vyriešiť tento problém?

2.
Pozemkový úrad vytýčil vlastníkom a užívateľom pôdy na úžívanie ako náhradný pozemok na mojej pôde .
Proces komasácie nebol dokončený.
PD vypovedalo nájomnú zmluvu so mnou, ale ja som teraz bez zmluvy a bez nájomného, ako mám ďalej postupovať.

Odbor komunikácie 1 11-01-2012 08:09

Re: nájomné
 
Zdravím Vás,

posielam odpovede na Vaše otázky:

1. Vlastníkom poľnej cesty je PD, ide o stavbu na cudzom pozemku. Nájom za pozemok uhrádza vlastník stavby. V prípade že stavbu nevyužíva, je jeho povinnosťou stavbu odstrániť a pozemok uviesť do pôvodného stavu.

2. PD vo Vašom prípade nemôže ukončiť nájomný vzťah. Váš pozemok je neprístupný a vzťahuje sa na tento prípad § 12 ods.3 zákona č. 504/2003 Z. z. o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov. Výpoveď bola v rozpore so zákonom, ak PD nie je ochotné výpoveď stiahnuť, môžete sa svojho práva domáhať súdnou cestou.

S pozdravom,

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 05:28.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..