AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Prasačia farma (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=2792)

truhlyk 08-06-2011 19:10

Prasačia farma
 
Dobrý deň,

Chcel by som sa na Vás obrátiť s pomocou a radou, ako a kde mám získať prvotné financie pre vybudovanie prasačej farmy. Chcem chovať viac ako 500 ks prasiat za účelom maso-výroby, ale najme aj pre výrobu el. energie.
Je možné získať financie od banky, alebo podobného peňažného ústavu?
Chcem vybudovať zelenú farmu s uzavretým cyklom el. energie, cez teplo až po samotné maso. Pomocou tepla chcem pestovať paradajky a papriky celoročne a tak zefektívniť domácu produkciu.

Celé to chcem situovať v RA regióne.

Vopred ďakujem

Som s pozdravom ,

Juraj Eged

Odbor komunikácie 1 15-06-2011 08:10

Re: Prasačia farma
 
Vážený p. Eged,

Podporu rozvoja živočíšnej výroby zabezpečuje v rámci Programu rozvoja vidieka SR 2007-2013 opatrenie Modernizácia fariem, kde je možné spolufinancovať takého projekty z verejných zdrojov až do výšky 60% oprávnených výdavkov. Avšak vzhľadom k vysokému stupňu kontrahovania tohto opatrenia (93% z verejných zdrojov na roky 2007-2013) sa už nepredpokladá v rámci tohto opatrenia uskutočniť v tomto programovacom období výzvu. Ďalšiu výzvu možno očakávať po roku 2013.

O získanie podnikateľského úveru sa budete musieť s Vašim projektom uchádzať vo Vami zvolenej banke, ktorá v prípade splnenia jej úverových požiadaviek Vám poskytne úver.

S pozdravom,
Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 18:23.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..