AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Novoobjavená pôda-dedičstvo v zahraničí (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=2339)

Vladimír 26-08-2009 08:04

Novoobjavená pôda-dedičstvo v zahraničí
 
Ako postupovať pri obnove dedičského konania v prípade novoobjavenej pôdy v zahraničí, konkrétne v ČR? Aké sú poplatky (súdne, notárske, z hodnoty nehnuteľnosti a pod.)?

Odbor komunikácie MPSR 16-10-2009 12:23

Re: Novoobjavená pôda-dedičstvo v zahraničí
 
Ministerstvo pôdohospodárstva SR nie je príslušné k meritórnemu riešeniu. Otázky dedičstva v Českej republike upravuje Občiansky zákonník platný v Českej republike. Máte možnosť kontaktovať vo veci bližšej úpravy advokáta zapísaného v Zozname advokátov v Českej republike, prípadne sa obrátiť na veľvyslanectvo Českej republiky v Slovenskej republike, kde by Vám mohli poskytnúť potrebné adresy a naznačiť ďalší postup. Právna úprava platná v Slovenskej republike sa vzťahuje len k Slovenskej republike.



S pozdravom




JUDr. Jaroslav Puškáč
generálny riaditeľ
sekcie legislatívy


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 14:48.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..