![]() |
zahradkarske osady vysporiadanie
Dobry den,
mna skor zaujima co bude po skonceni platnosti najomnej zmluvy, teda po predlzeni o 10 rokov podla povodneho zakona, ktory to umoznoval, budeme musiet pozemky pod zahradami vratit spat povodnym majitelom, alebo ktory zakon bude definovat ako postupovat dalej.Nikto sa k tomu nejak nevie vyjadrit. S pozdravom, Martin Pavlo |
Re: zahradkarske osady vysporiadanie
Pri skončení nájomného vzťahu napr. uplynutím dohodnutej doby stráca záhradkár užívacie právo. Ak nepríde k uzatvoreniu novej zmluvy, je vlastník oprávnený požadovať, aby pozemok uvoľnil. Spor by riešil súd. Ak záhradkár na pozemku investoval, má právo na tieto investície za predpokladu, že boli vytvorené v súlade s platnou právnou úpravou. Je možné aj aby si ich od neho odkúpil vlastník pozemku.
Základná právna úprava je pojatá do Občianskeho zákonníka. S pozdravom Mgr. Michaela Pallayová poverená zastupovaním generálneho riaditeľa sekcie legislatívy |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 10:24. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..