![]() |
čo robiť s cukrovou repou
Važený pan minister, nevieme, či je Vam znama skutočnosť, čo sa deje na Slovensku s cukrovou repou vyrobenou v roku 2005, ktora je v kvote C. V dosledku všetkých skutiočností sme vyrobcovia dostali uznamenie, že našu repu cca 20 pestovatelov, ktorí boli podľa harmonogramu v zavere, že nam nebude táto repa vykupená a máme si s nou urobiť poriadok, t.j. ju zlikvido- vať podľa zvaženia. Podľa informácii je tejto repy cca 25 tis. ton a nevieme ako dalej. Nasa spoločnosť takto má na skladkach cca 1200 ton cukrovej repy a čo s nou ? Vieme, ake sú to straty tak pre nás prvovýrobcov, ked uz hotový tovar musi zhniť a este aj pôsobenie na životné prostredie atď. Bude sa s týmto vôbec niekto zaoberať a vie aj o tom naša vláda, čo s nami robia zahraniční vlatníci podnikov, keď len podla ministra Miklosa je budúcnosť v tom, že vklastníkmi budú zahraniční podnikatelia. Verím, že po mne sa k tejto problematike ešte pridajú další kolegovia - postihnutí touto skutočnosťou. Cakame pomoc a návrh na riešenia, ako ďalej s repou, ktorá je na skladkach, ked my sme s toho zronení a je nám s toho smutno. Co robiť ? Vie nam niekto odpovedať? Ako s nou naložiť? Čo s hotovým tovarom, ktorý nemá kto už spracovať ? Čakame na reakcie .....
|
Re: čo robiť s cukrovou repou
Vážený pán Gulik, o riešení zostávajúcej repy, ktorá už nebola spracovateľná, rozhodla Zmiešaná komisia (so zastúpením pestovateľov). Stručne možno uviesť výsledok, že zostávajúca repa bude ohodnotená riadnou cenou C repy a táto čiastka bude pripočítaná dotknutým pestovateľom k cene za C repu. Na jednej polovici zvýšených nákladov súvisiacich s ťažkosťami v závere kampane sa budú podieľať všetci pestovatelia. Všetkým dotknutým pestovateľom bol výsledok oznámený listom. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospod |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 12:54. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..