AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   urbariat (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1453)

Jaroslav 18-01-2006 17:59

urbariat
 
Potreboval by som poradiť, kto je nadriadeným orgánom urbárských spoločnosti na Slovensku a kto ich môže kontrolovať.

za radu a pomoc ďakujem.

Zsolt Simon 27-01-2006 07:46

Re: urbariat
 
Bývalé urbárske spoločnosti, ktoré sú v súčasnej dobe založené ako pozemkové spoločenstvá podľa zákona č. 181/1995 Z.z. o pozemkových spoločenstvách v znení neskorších predpisov, nemajú podľa tohto zákona ani iných právnych predpisov svoj nadriadený orgán. Podľa § 18 ods. 1 citovaného zákona najvyšším orgánom spoločenstva je valné zhromaždenie.

Podľa § 21 citovaného zákona kontrolovať všetku činnosť spoločenstva je
oprávnená dozorná rada spoločenstva. Obvodný lesný úrad je zo zákona povinný viesť register pozemkových spoločenstiev, avšak tento mu neumožňuje vstupovať do vnútornej činnosti spoločenstva.

Obvodný lesný úrad je oprávnený v rámci svojej územnej pôsobnosti
kontrolovať dodržiavanie zákona č. 326/2005 Z.z. o lesoch a všeobecne
záväzných právnych predpisov a rozhodnutí vydaných na jeho základe.


S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 16:27.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..