AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Tichá a Kôprová dolina II: poďakovanie a komentár (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1408)

Ing Rastislav Jakuš, PhD 22-06-2005 22:01

Tichá a Kôprová dolina II: poďakovanie a komentár
 
Vážený pán minister,

Ďakujem za Vašu reakciu, a Vaše pro-európske a pro-slovenské rozhodnutie o ďalšom nezasahovaní v Tichej a Kôprovej doline.

- V nedeľu som si bol pozrieť stav v Tichej a Kôprovej doline. Zásahy na plochách, ktoré boli spracované najskôr, boli naozaj dosť necitlivé. Na druhej strane, plochy spracovane v posledné dni boli spracované obhájitelne. Myslím že všetkým problémom bolo možné predisť, keby Štátne lesy TANAPu konzultovali postup zo Správou TANAPu.

- Pozrel som si aj stav náletu lykožrúta smrekového na ležiace kmene. 99 % kmeňov nie je obsadených lykožrútom. Porasty v doline sú prevažne mladé, zmiešané so smrekovcom a inými drevinami. Majú aj ďalšie známky rezistencie, ktoré sme zistili výskumom v Tatrách a na Šumave. To znamená že katastrofické scenáre o odumretí všetkých porastov v dolinách, prezentované v médiách za zatiaľ nenapĺňajú a ani nie sú pravdepodobné.

Ostávam s pozdravom

Ing. Rastislav Jakuš, PhD.


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 03:47.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..