![]() |
Podpory r. 2004
Vážený pán minister,
v súvislosti s novým schváleným Výnosom č. 152/2004-100 z 19. januára 2004 a s programom Jednotnej platby na plochu ma zaujímajú 2 skutočnosti: 1. či je povinnosť pre tzv. vežkých výrobcov v r. 2004 úhorovať časť pôdy, ak áno, tak kožko 2. či je podpora na jednotlivé plodiny podmienená používaním certifikovaných osív a sadív, ak áno, kožko percent. Dakujem |
Re: Podpory r. 2004
Vážená pani Hranova,
finančná podpora v systéme SAPS nie je podmienená povinnosťou úhorovať pôdu. Pokiaž ide o vašu druhú otázku týkajúcu sa certifikovaných osív sa sadív táto povinnosť bola zakotvená vo výnose roku 2003 a to usmernením používať v prvovýrobe minimálne 50 % certifikovaných osív a sadby. Vo Výnose č. 152/2004 táto povinnosť nie je zakotvená. V súčasnosti pripravujeme zoznam povolených osív a sadby, ktoré budú po 1.5. 2004 doplnené do registra certifikovaných odrôd platných v Európskej únii. V zmysle Nariadenia Rady č. 2358/71 o spoločnej organizácii trhu s osivom sa podpora v EÚ udežuje na základné alebo certifikované osivo. Pre poskytnutie podpory musia byť splnené podmienky uvedené v smerniciach Rady 66/401/EHS, 66/402/EHS, 69/208/EHS 2002/57/ES s prihliadnutím na zmeny a doplnky k týmto smerniciam. Osivo musí byť vypestované buď podža riadne registrovaných pestovatežských zmlúv, alebo priamo semenárskym podnikom, alebo šžachtitežom. Takto vypestované osivo sa potvrdzuje pestovatežským vyhlásením. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 10:52. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..