AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Podpory r. 2004 (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1236)

Ing. Hranova 22-01-2004 12:35

Podpory r. 2004
 
Vážený pán minister,
v súvislosti s novým schváleným Výnosom č. 152/2004-100 z 19. januára 2004 a s programom Jednotnej platby na plochu ma zaujímajú 2 skutočnosti:
1. či je povinnosť pre tzv. vežkých výrobcov v r. 2004 úhorovať časť pôdy, ak áno, tak kožko
2. či je podpora na jednotlivé plodiny podmienená používaním certifikovaných osív a sadív, ak áno, kožko percent.
Dakujem

Zsolt Simon 12-02-2004 07:02

Re: Podpory r. 2004
 
Vážená pani Hranova,

finančná podpora v systéme SAPS nie je podmienená povinnosťou úhorovať pôdu. Pokiaž ide o vašu druhú otázku týkajúcu sa certifikovaných osív sa sadív táto povinnosť bola zakotvená vo výnose roku 2003 a to usmernením používať v prvovýrobe minimálne 50 % certifikovaných osív a sadby. Vo Výnose č. 152/2004 táto povinnosť nie je zakotvená. V súčasnosti pripravujeme zoznam povolených osív a sadby, ktoré budú po 1.5. 2004 doplnené do registra certifikovaných odrôd platných v Európskej únii.
V zmysle Nariadenia Rady č. 2358/71 o spoločnej organizácii trhu s osivom sa podpora v EÚ udežuje na základné alebo certifikované osivo. Pre poskytnutie podpory musia byť splnené podmienky uvedené v smerniciach Rady 66/401/EHS, 66/402/EHS, 69/208/EHS 2002/57/ES s prihliadnutím na zmeny a doplnky k týmto smerniciam. Osivo musí byť vypestované buď podža riadne registrovaných pestovatežských zmlúv, alebo priamo semenárskym podnikom, alebo šžachtitežom. Takto vypestované osivo sa potvrdzuje pestovatežským vyhlásením.



S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 10:52.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..