![]() |
Výzva
Dňa 19. marca 2003 sa z iniciatívy RPPK Michalovce a RPPK Trebišov uskutočnilo pracovné stretnutie chovatežov ošípaných regiónu Michalovce a Trebišov s Ing. Ottom Bíróm, CSc. - predsedom Zväzu chovatežov ošípaných na Slovensku - družstvo. Ciežom pracovného stretnutia boli tieto okruhy problémov :
- cenová politika výroby a predajaa braavčového mäsa a možnosti jej regulácie - vplyv Zväzu, resp. iných orgánov na MP SR pri prijímaní opatrení na ochranu výrobcov braavčového mäsa pred nadmernými dovozmi - súčaasné perspektívy výroby a predajaa bravčového mäsa aa perspektívy pri vstupe do EÚ Pracovného stretnutia sa zúčastnil aj pán Georg Mayringer - obchodný riaaditež Zväzu ošípaných v Rakúsku, ktorý informoval prítomných o systéme fungovania trhu s bravčovým mäsom v Rakúsku a postavení Zväzu pri vytvraní stabilného prostredia svojich členov. Po živej diskusii k danej problematike, chovateliaaa ošípaných regiónov Michalovce a Trebišov konštatujú, že neregulované nízke ceny ošípaných spôsobujú : - chovatežom výrazné zníženie tržieb - zvyšujú sa zásoby krmneho obilia - znížením stavov ošípaných, resp. likvidáciou chovov nastane pokles zamestnanosti, najmä vidieckeho obyvatežstva - negatívny vplyv na činnosť veterinárnej, plemenárskej služby, na výrobu krmných zmesí, pokles výroby spracovatežského priemyslu ..atď. Preto účastníci praacovného stretnutia vyzývajú Vládu SR, Ministerstvo pôdohospodárstva SR, Ministerstvo hospodárstva SR a ďalšie kompetentné orgány : - okamžite prijať opatrenia v oblasti regulácie trhu s bravčovým mäsom v tom zmysle, aby cena bravčového mäsa bola minimálne na úrovni vlastných vynaložených nákladov - zastaaviť dovoz bravčového mäsa - podporiť domácich výrobcov bravčového mäsa intervenčnými opatreniami - vyčleniť finančné prostriedky na podporu vytváraniaa odbytových združení V Michalovciach 19. marca 2003 Predstavenstvo RPPK Michalovce Predstavenstvo RPPK Trebišov Chovatelia ošípaných regiónov Michalovce a Trebišov |
Re: Výzva
Vážený pán Fezekas,
otázkami o ktorých píšete sa zaoberalo vedenie ministerstva pôdohospodárstva 27.3.2003 a prijalo opatrenia s účinnosťou od 1.4.2003 na zmiernenie nepriaznivého stavu v chove ošípaných. Opatrenia sú uverejnené na internetovej stránke MP SR. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 12:27. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..