![]() |
Dotácie 2003
Dobrý deň, p. Minister !
Mám 28 rokov, som absolvent SPU v Nitre a od roku 2001 SHR v Nitre. V roku 2002 som odkúpil hospodársky dvor a aj začal rekonštrukciu hospod. objektov na chov ošípaných /kapacita 120 ks prasníc/. V minulom roku som dotáciu ako novozačínajúci rekonštrukciu nedostal a ako sa zdá, v tomto roku , keď rekonštrukciu ukončím, podža návrhu výnosu $ 31 odst. 1 asi znovu nemám nárok. Odstavec 2 síce hovorí niečo o novovzniknutých podnikatežoch, do 40 rokov a 40% podpore, ale som realista a moc na to nespolieham. Skúste mi prosím poradiť . Ďakujem, a prajem všetko dobré, Toman Gabriel, Nitra |
Re: Dotácie 2003
Vážený pán Toman,
dikcia výnosu o novo začínajúcich podnikatežoch do 40 rokov neprešla v medzirezortnom pripomienkovom konaní k návrhu dotačného výnosu na rok 2003. Viaceré rezorty, medzi nimi aj Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, namietali, že takýto prístup by vytváral nerovnosť podnikatežských subjektov. Preto v schválenom výnose tento odstavec vypadol. Znamená to, že v roku 2003 bude MP SR poskytovať investičné dotácie len na dokončenie akcií, na ktoré boli poskytnuté dotácie v minulých rokoch. Pre Vás prichádza do úvahy forma bonifikácie úrokov z poskytnutých úverov v prípade, ak ste na investície čerpali úver. S pozdravom Zsolt Simon, minister pôdohospodárstva SR |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 17:25. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..