![]() |
Re: zalozenie nového revíru
Majetkom štátu, ale končí v mraziakoch členov poľovného združenia, však priateľu. ;) Majiteľ poľovného pozemku má podľa zákona nárok na všetky užitky zo svojho súkromného vlastníctva / aj z pozemku/, ale nemôže sa v tomto štáte, poľovníkov aj keď drancujú a robia neplechu, ani zbaviť. Len platiť dane.....:mad: Ubezpečujem Vás, že za morom by takýto zákon nemal šancu, tam bez súhlasu majiteľa, nemá poľovník na cudzom čo robiť.
|
Re: zalozenie nového revíru
ale tento zákon rieši už podobne ako za "morom" že bez súhlasu 2/3 každého skutočného vlastmíka podľa §5 už nemôžu mať revír ako doteraz si ho všeliaký predsedovia JRD a privatizéri založili .Teraz už podľa §11 rozhodujú vlastníci kto bude poľovať a začo. A tu je pes zakopaný ,že preto je drvivá večšina poĺovníkov a úradníkov na OLu proti tomuto zákonu .
|
Re: zalozenie nového revíru
Reagujem týmto na Váš posledný príspevok z 21.12.2010.
Myslím si, že postupujete vo Vašej veci správne a racionálne. Neviem síce, či ste vyčerpali dostatočne všetky možnosti dohody a zmieru, ktoré sú verte mi neobmedzené. Možno ste ani "do botky" nesplnili podmienky zákona. Vplyv záujmových skupín (cez politikov a úradníkov na ministerstvách), korupcia, zastrašovanie, právo silnejšieho a ovplyvňovanie konaní (až po účelové výmeny úradníkov na najnižších stupňoch štátnej správy), to je dlhodobá diagnóza slovenského poľovníctva. Nič na tom nezmenil ani nový zákon 274/2009 o poľovníctve, ani vše-spasná tzv. stavovská Slovenská poľovnícka komora personálne na 100% totožná so SPZ. Aj keď zrejme máte svoj postup premyslený a vec pravdepodobne bude riešiť súd, myslím si, že v súčasných pomeroch na Slovensku neprerazíte. Napriek tomu som Vaším fanúšikom. |
Re: zalozenie nového revíru
vďaka za povzbudivé slová , moji právnici sú presvedčený , že podľa ustanovení platného zákona o poĺovníctve sme v práve my a zbytočné naťahovačky a nevedomost úradníkov raz musí skončiť.
|
Re: zalozenie nového revíru
Plne súhlasím s tonopom,
Už 5 rokov vediem súdny spor s beštiami, ktoré si hovoria poľovníci a bohužiaľ ťahám stále za kratší koniec. Na súde sú ako doma, veď čo by aj nie, keď predseda okresného súdu je otec ich obhajcu. Len tu, už nejde o nejaký poľovný revír a výkon práva poľovníctva, ale o porušovanie ústavného práva na moje súkromné vlastníctvo. To asi len na Slovensku je možné......... |
Re: zalozenie nového revíru
Nazdar Marmil .
Neviem síce aký spor vedieš s poľovníkmi , ale tento nový zákon o poľovníctve už rieši naše práva vlastníkov celkom jednoznačne. To iba taký poľovníci , ktorý sú bohatý privatizéri , všeliaký sudcovia , riaditelkovia a vysoký úradníci si namýšľajú, že o svoje privilégia nemôžu prísť a viem že v obave o svoj revír urobia kvôli tomu všetko možné aj nemožné a pritom ignorujú tie ustanovenia zákona ktoré práve toto riešia. Vtedajší predseda vlády pán Fico podpísal tento zákon , lebo rieši práva nás tisícov obyčajných a skutočných majiteľov zeme a jednoznačne je aj definované ako k našim právam sa môžme domáhať ,a presadzovať sa proti týmto privilégovaným skupinám poľovníkov.A obyčajný poľovníci ktorý žijú a spolupracujú s nami obyčajnými vlastníkmi na dedinách sa absolútne nemajú čoho obávať , lebo sme na ,,jednej lodi" s nimi a po serióznej dohode s nami si môžu uplatnovať svoj záujem , ale bohu žial aj medzi takýmito obyčajnými poľovníkmi sa nájdu namyslenci a pažravci či dokonca aj pytliaci , ktorý v konečnom dôsledku môžu na svoju hlúposť iba doplatiť. |
Re: zalozenie nového revíru
Mackoalex,
Tak, to bola rana pod pás, odpoveď ministerského úradníka na tvoju otázku. Ja to v tom novom zákone tie ustanovenia o 2/3 vačšine vlastníkov, ako nejaké pozitívum nevidím. Už len pre to, lebo nepoznám žiadnych ďaľších vlastníkov pôdy v mojom chotári. Jednoducho ma na obvodnom lesnom úrade začlenia do nejakého poľovného revíra a ja o tom ani nebudem vedieť. Ale mne ide o svoje práva a nie o výkon poľovníctva. :) |
Re: zalozenie nového revíru
pre Marmila mám odkaz ,že ak by si prečítal poľovnícky zákon a konkrétne §4 siedmi odsek ,tak možno tvoj problém, s poĺovníkmi by sa vyriešil , myslím si totiž , že potom by už poĺovníci nemali prístup na tvoje zeme.
Ahoj. |
Re: zalozenie nového revíru
Bohužiaľ som ho čítal až veľmi dobre.
1/ je to na rozhodnutí obvodného lesného úradu a jeho úradníkov 2/ je tam jedna nesplniteľná podmienka / musí spĺńať podmienku podľa par. 2 písm. f, čo znamená, že je nepoľovnou plochou..../:) |
Re: zalozenie nového revíru
Citát:
Nazdar Marmil ,asi si zle preštudoval zákon v uvedenom §4 ods.7 sa uvádzajú tri dôvody a nie podmienky na rozhodnutie veci , a vtedy stačí ak splníš jeden z dôvodou , a ani OLu nemá právo v tom prípade negatívne rozhodnúť ak splníš niektorý z dôvodou uvedených v zákone. |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 06:40. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..