PDA

View Full Version : Vyzva 6.1 chov koni


zacinajucifarmar
01-03-2016, 08:30
Dobrý deň prajem,

chcela by som sa spýta, že za akým rôznym účelom je oprávnený chov koní v rámci predmetnej výzvy. Ak chcem chovať aj kone s tým, že ich budem využívať na jazdenie a rozvoja vidieckej turistiky, možno ich zaradiť do výpočtu standardného výstupu?

Ďakujem

Odbor komunikácie 1
01-03-2016, 12:07
Dobrý deň,

Cieľom výzvy na podopatrenie 6.1 je motivovať mladých ľudí, aby začali podnikať v poľnohospodárskej prvovýrobe a v súlade s týmto cieľom bola stanovená podmienka, aby podnikateľský plán začínajúceho mladého agropodnikateľa bol zameraný na živočíšnu a/alebo špecializovanú rastlinnú výrobu. Z uvedeného dôvodu je preto potrebné, aby účel chovu koní bol v tomto prípade spojený s poľnohospodárstvom. Keďže chov koní za účelom jazdenia a rozvoj vidieckej turistiky nie je poľnohospodársky, taký podnikateľský plán nie je oprávnený na podporu z tohto podopatrenia.


S pozdravom

Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]