PDA

View Full Version : Založenia malej farmy s HD


Askartos
12-01-2016, 20:42
Dobrý deň chcel by som sa spýtať či mi niekto nevie poradiť ako je to keď si človek chce otvoriť farmu s voľne sa pasúcim HD. Hlavne otázka kedy si otvoriť živnosť alebo s.r.o. na začiatku keď mám ešte len maladé teľatá alebo neskôr pri prvom predaji mladých býkov. Problém je ten že by som nerád platil zbytočne odvody keď dobytok bude prakticky 2 roky vo vývoji. Neplánujem zobrať žiadnu dotáciu. Prípadne ako ste to riešili vy na začiatku? ako to bolo potom s nákladmi?
Za každú odpoveď vopred ďakujem.

enalevi
13-01-2016, 19:20
Podla mna vsetko na cierno.nebudes mat starosti.byky kupia aj neregistrovane.

marekj
14-01-2016, 19:13
to je o tom v ako veľkom chceš fungovať! Pre 4-5 krav sa ti určite neoplati registrovať.
A ešte neviem prečo nechceš zo začiatku žiadať o dotacie. Napríklad dotacie na plochu môžeš žiadať aj ked niesy registrovany ved každe euro je na začiatok dobre.

Askartos
14-01-2016, 19:44
No na začiatok by som plánoval 10 jalovíc. A s tou dotáciou som myslel že niečo v tom slova zmysle že na začiatok zoberiem určitú čiastku peňazí s tým že sa zaručím že budem musieť podnikať napríklad 3 roky. Dotácie na dobytok a trvalé trávnaté pasienky by som chcel poberať.

farmarsmf
09-02-2016, 20:11
Dobrý deň, chcel by som sa opytat podavam si žiadosť o NFP na chov HD s produkciou mlieka musim nejako dokladovat že to mlieko predam alebo nie. Lebo by som chcel mlieko použit na rozširenie farmy a prikrmovanie malych teliat.