PDA

View Full Version : Pestovanie zeleniny do vlastnej vyroby


lmikula
29-09-2014, 11:29
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať či sú potrebné nejaké povolenia a/alebo registrácie ak by som si chcel pestovať zeleninu a bylinky pre vlastnú výrobu.

Napríklad: vyrábame bazalkové pesto (vo schválenej prevádzke) a chcel by som si na to dopestovať vlastnú bazalku.

Ďakujem.

Odbor komunikácie 1
30-09-2014, 08:08
Dobrý deň,

Na pestovanie zeleniny alebo koreninových rastlín na vlastnú spotrebu nie je potrebné žiadne povolenie. V druhej vete uvádzate, že máte schválenú prevádzku na výrobu bazalkového pesta, preto odporúčame oznámiť rozšírenie výroby o čerstvú bazalku podľa zákona o potravinách na Štátnu veterinárnu správu SR a o ďalších postupoch sa informujte na príslušnom pracovisku.
S pozdravom

Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]