PDA

View Full Version : Zmluva o prenájme v záhradkovej osade


Zdefil
19-01-2013, 16:50
Dobrý deň.

Naša záhradková osada je v konaní podľa zákona 64/1997 v znení neskorších predpisov s účinnosťou od 1.4.2011.
Podľa tohto zákona by sme s majiteľmi mali uzatvoriť nájomnú zmluvu.
Podľa ktorého zákona je potrebné uzatvoriť túto zmluvu? Je to zákon 504/2003 o prenájme poľnohospodárskych pozemkov alebo nejaký iný.
Osada sa nachádza v nestabilnom zosuvovom území a podľa záväzného územného plánu mesta je toto územie v regulovanom pásme s prísnym zákazom výstavby a s jedinou funkciou "plochy záhradkárskych osád"

Ďakujem za odpoveď
ZF

Odbor komunikácie 1
22-01-2013, 07:46
Výška nájmu za pozemok sa určuje dohodou. V prípade, že sa vlastník s nájomcom nedohodne, výšku určí znalec. Pri záhradkových osadách sa nepoužije zákon č. 504/2003 Z. z., podľa ktorého sa vychádza pri určovaní výšky minimálneho nájmu z bonitovanej pôdno-ekologickej jednotky pozemku.

Ing. Jozef Vanek
riadieľ Odboru pozemkového
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoaj vidieka SR