PDA

View Full Version : kone


pavúčik
08-11-2010, 05:50
Poradí mi niekto prosím ako podávať koňom
repu? Viem, že mladým sa podáva strúhaná.
Dospelým tiež, alebo sa môže podávať aj celá? Ďakujem.

GladHorse
29-12-2010, 19:40
Pokial ju kone zeru, tak kludne aj celu. Kon nikdy neprehltne tak velky kus, aby mu mohol sposobit problem. Takyto problem je u krav, oviec, koz... Takze kludne celu.

pavúčik
30-12-2010, 11:40
ďakujem za radu.

miso veleg
27-01-2011, 13:45
Poradí mi niekto prosím ako podávať koňom
repu? Viem, že mladým sa podáva strúhaná.
Dospelým tiež, alebo sa môže podávať aj celá? Ďakujem.


Dobry den prajem,
podla mojich skromnych skusenosti, radsej celu, kon ju zerie pomalsie. Nastruhana, ak jej je vela, dokaze narobit vacsie skody. Struhanu repu dedovia skrmovali vzdy len pomeisanu napr. s posekanym senom

pavúčik
27-01-2011, 14:20
Ďakujem pekne, viete mi prosím poradiť aj ako sa starať o zamedbané a vychudnuté kone? Viem, že s kŕmením a hlavne jadrom treba veľmi optrne. Ako je to so skrmovaním oleja -kôli energii u takýchto zvierat?

miso veleg
29-01-2011, 10:07
Dobry den,
o skrmovani oleja zial nic neviem, viem ze sa skrmuje lanove semeno, ale nemam s tym skusenosti. Pre oslabene kone je podla mojho nazoru velmi vhodne datelinove seno, ovos a repa - vsetko v rozumnych davkach a trpezlivo. Viem ze stari gazdovia pridavali niekedy do ovsa surove vajce aby dosiahli lepsie vysledky ale neskusal som to. Skvela kniha o vsetkom co patri ku konom a obsahuje aj obsiahlu kapitolu o krmeni koni: Jaromír Dušek a kol.: Chov koní. Nakladatelství Brázda, 2007. Velmi som Vam neporadil...
Prajem vela zdaru v chove