PDA

View Full Version : Koterec pre králiky


VladimírL
05-01-2008, 15:34
Dobrý deň, chcem sa opýtať na rozmer kotercov pre králiky. Kdesi som čítal že plocha miesta po ktorom sa pohybujú by mal byť 0,5 - 0,75 m2, sa mi to nejak nezdá: Chcem stavať novú králikáreň na jar a malo by tam byť 8 - 10 kotercov tak zisťujem ako im to najlepšie postaviť.Aké rozmery by mal mať jeden koterec ?Za odpoveď vopred Ďakujem.

bfran69
06-01-2008, 13:58
pozri www.agroporadenstvo.sk
kaninchenzucht.de
www.chovatele.cz ifauna .cz a pod. určite si vybereš štandardné miery neexistujú ale maj na zreteli všetky podmienky chovu a druh plemena.

ps.
PF 2008

Gabris
10-01-2008, 06:22
http://www.agroporadenstvo.sk/zv/kraliky/kralik21.htm

gutan52
19-04-2008, 00:40
Dobrý deň, chcem sa opýtať na rozmer kotercov pre králiky. Kdesi som čítal že plocha miesta po ktorom sa pohybujú by mal byť 0,5 - 0,75 m2, sa mi to nejak nezdá: Chcem stavať novú králikáreň na jar a malo by tam byť 8 - 10 kotercov tak zisťujem ako im to najlepšie postaviť.Aké rozmery by mal mať jeden koterec ?Za odpoveď vopred Ďakujem.

Akože sa ti to nezdá? Je to málo , alebo veľa miesta?
Ak si v začiatkoch, tak je dobré vedieť, čo tým chceš sledovať, alebo dosiahnúť v chove?

Je rozdiel tešiť sa z chovu a ekonomika chovu. Takže podľa toho pripravujeme podmienky ...
Aj zostava králikárne sa odvíja od ZÁMERU chovateľa. Preto odpovedať na tvoju otázku nie je také jednoznačné.

Sú aj hotové klietky i moduly pre matky a pre výkrm. Nejaké by som mal aj napredaj za primeranú cenu. Tie sa potom umiestnia pod prístrešok, alebo do maštale , atď. JG

juriko1
04-08-2008, 13:06
Mne sa osvedčil véľký "koterec" cca 150x150 cm zastrešený, 3 steny plné, dá sa tam umiestniť až 20 odstavených zajacov a to až do jatočnej hmotnosti, zajace sa tam neprehrievajú ako v malých klietkach.