Bc. Henrieta Slavkovská
18-04-2005, 10:21
Vážený pán minister,
už rok vypracovávajú moji zamestnanci projekty z SOP Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka a Plánu rozvoja vidieka. Kvôli neustálym zmenám v Príručke a Metodike uvedených programov je potrebná neustála komunikácia s ústredím PPA a ministerstvom (lebo na regionálnych pracoviskách PPA nám nevedia zamestanci nikdy odpovedať na problematické témy v tejto oblasti). Chápeme, že v telefonickom rozhovore sa nedá okamžite zareagovať a problém vyriešiť, snažíme sa preto formulovať otázky a podnety prostredníctvom e-mailu. Na niektoré otázky, odosielané aj minulý rok, sme však dodnes nedostali odpoveď. Postupovali sme preto pri našej práci podľa vlastného uváženia a pokynov v Príručke, ktoré však nie sú vždy jasne formulované, napr. vo výzve na podávanie žiadosti z PRV, Opatrenie 11 sa píše: " Žiadatelia m ô ž u realizovať projekt odo dňa podania žiadosti s tým rizikom, že PPA s nimi nemusí uzatvoriť Zmluvu o poskytnutí NFP". Žiadosť z uvedeného Opatrenia sme podávali 1.12.2004, výzva trvala do 15.12.2004. Vzhľadom k uvedenému dátumu výzvy sme začiatok realizácie projektu logicky uviedli od 01.01.2005, pričom v Príručke sa okrem hore uvedeného, k dátumu nič bližšie nespomína. Plánovať v decembri, resp. v novembri 2004 na celý rok 2004 sme pokladali za zbytočné a smiešne, na čo sme sa zamestnacov PPA písomne dopytovali, avšak nedostali sme žiadnu odpoveď. Teraz, pri hodnotení žiadosti, sa ukázalo, že bolo potrebné naplánovať rok 2004 spätne, tzn. PLÁNOVAŤ SKUTOČNOSŤ ROKU 2004. Takýchto nelogických vecí by sme mohli uviesť x a tento príspevok by mohol mať aj 20 strán. Schválenie projektu, ktorý sme v decembri 2004 predkladali je preto ohrozené a žiadateľ, i my máme pochybnosť o dôslednosti prípravy Plánu rozvoja vidieka a načasovania vlaňajšej výzvy. Prosím, aby ste sa k problému vyjadrili. Ďakujeme.
už rok vypracovávajú moji zamestnanci projekty z SOP Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka a Plánu rozvoja vidieka. Kvôli neustálym zmenám v Príručke a Metodike uvedených programov je potrebná neustála komunikácia s ústredím PPA a ministerstvom (lebo na regionálnych pracoviskách PPA nám nevedia zamestanci nikdy odpovedať na problematické témy v tejto oblasti). Chápeme, že v telefonickom rozhovore sa nedá okamžite zareagovať a problém vyriešiť, snažíme sa preto formulovať otázky a podnety prostredníctvom e-mailu. Na niektoré otázky, odosielané aj minulý rok, sme však dodnes nedostali odpoveď. Postupovali sme preto pri našej práci podľa vlastného uváženia a pokynov v Príručke, ktoré však nie sú vždy jasne formulované, napr. vo výzve na podávanie žiadosti z PRV, Opatrenie 11 sa píše: " Žiadatelia m ô ž u realizovať projekt odo dňa podania žiadosti s tým rizikom, že PPA s nimi nemusí uzatvoriť Zmluvu o poskytnutí NFP". Žiadosť z uvedeného Opatrenia sme podávali 1.12.2004, výzva trvala do 15.12.2004. Vzhľadom k uvedenému dátumu výzvy sme začiatok realizácie projektu logicky uviedli od 01.01.2005, pričom v Príručke sa okrem hore uvedeného, k dátumu nič bližšie nespomína. Plánovať v decembri, resp. v novembri 2004 na celý rok 2004 sme pokladali za zbytočné a smiešne, na čo sme sa zamestnacov PPA písomne dopytovali, avšak nedostali sme žiadnu odpoveď. Teraz, pri hodnotení žiadosti, sa ukázalo, že bolo potrebné naplánovať rok 2004 spätne, tzn. PLÁNOVAŤ SKUTOČNOSŤ ROKU 2004. Takýchto nelogických vecí by sme mohli uviesť x a tento príspevok by mohol mať aj 20 strán. Schválenie projektu, ktorý sme v decembri 2004 predkladali je preto ohrozené a žiadateľ, i my máme pochybnosť o dôslednosti prípravy Plánu rozvoja vidieka a načasovania vlaňajšej výzvy. Prosím, aby ste sa k problému vyjadrili. Ďakujeme.