AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 03-06-2017, 16:28   #341
dowink
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 21
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal GazdaM
Dobrý deň,
skoro pred mesiacom som dostal rozhodnutie o schválení žiadosti, ale odvtedy nič. Dostal už voľakto aj zmluvu?
Mal som 85 bodov a projekt som vypracoval sám. Oslovil som najprv agentúru, ale chceli za to 5 tis. dopredu a 5 tis. po podpise zmluvy v prípade úspešnosti. Protekciu som nemal žiadnu.

Aj vdaka tebe vidime ake kktiny sa tu pišu.vraj zmluvy su podpisane a tebe nič nedoslo...ach ta slovač
počul som zevrajjednemuuz dosli peniaze na učet širte tuto kktinu dalej
dowink je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 03-06-2017, 17:46   #342
erwein
člen
 
Registrovaný od: Jun 2017
Príspevky: 5
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal dowink
Aj vdaka tebe vidime ake kktiny sa tu pišu.vraj zmluvy su podpisane a tebe nič nedoslo...ach ta slovač
počul som zevrajjednemuuz dosli peniaze na učet širte tuto kktinu dalej

O tych zmluvách mam informácie z tejto stredy a z veľmi dobrého zdroja. Zaujímal som sa o svoj projekt a pýtal sa ma na body. Vtedy mi povedal ze pod 83 neprechadzali. A ze prachov na projekty je dosť, kľudne by mohli dat všetkým, lenže je to politické rozhodnutie a oni nepotrebujú aby všetci dostali.
erwein je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-06-2017, 20:02   #343
stathan
člen
 
Registrovaný od: Jul 2015
Príspevky: 18
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal erwein
O tych zmluvách mam informácie z tejto stredy a z veľmi dobrého zdroja. Zaujímal som sa o svoj projekt a pýtal sa ma na body. Vtedy mi povedal ze pod 83 neprechadzali. A ze prachov na projekty je dosť, kľudne by mohli dat všetkým, lenže je to politické rozhodnutie a oni nepotrebujú aby všetci dostali.
Tak ich nabuduce pozdrav nech aj ostatnym nieco poslu aspon to ze ich maju niekde....ja som sa pytal dodnes ziadna odpoved to asi ten captain riadi mne od registracie neprislo nic a to mali bobkov ako idu navysovat peniaze ...5
stathan je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-06-2017, 21:51   #344
dowink
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 21
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

erwin a nevola sa ten dobry zdroj naaahodou aladin ten čo robi aj pre shmu????? toto su tu šecko iba kecya jedna baba povedala
dowink je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-06-2017, 06:25   #345
erwein
člen
 
Registrovaný od: Jun 2017
Príspevky: 5
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal dowink
erwin a nevola sa ten dobry zdroj naaahodou aladin ten čo robi aj pre shmu????? toto su tu šecko iba kecya jedna baba povedala

Ja sa s tebou nepotrebujem naťahovať ani ta o ničom presviedčať. Napísal som ako to je a čo viem. Tým co doteraz nič neprišlo, už kladná odpoveď nepríde, to je všetko. Ale ty kľudne čakaj ďalej. Nič som nepísal konkrétne tebe, tak si nechaj sprosté poznámky.
erwein je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-06-2017, 14:02   #346
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Zrejme nie je niečo v poriadku, keď vládne strach zverejniť, resp. doplniť prázdne stĺpce v divnom a podľa mňa v zámerne skomolenom zozname žiadateľov ..... tie stĺpce sú stále prázdne .... zatiaľ čo každý žiadateľ má stále uvedené " v procese vyhodnocovania ". Nie je to už dávno pravda. Ani sa nečudujem, že tí čo toto všetko vyšpekulovali a nastavili pravidlá resp. určili diskriminačný bodovací systém, ktorý nedával každému žiadateľovi rovnakú šancu v celoštátnej a pre každého začínajúceho mladého farmára rovnako vyhlásenej súťaže. Každý začínajúci mladý farmár musel do bodky splniť všetky podmienky rovnako a bez akejkoľvek výnimky. Boli ale oklamaní. Boli okradnutí o svoj čas, ktorý tejto výzve venovali a aj o nemalé finančné prostriedky, ktoré museli na podanie tejto žiadosti vynaložiť. Boli, myslím si, veľmi zdiskriminovaní najmä tí, ktorí pracovali a stále pracujú. Tí " vzdelaní ", ktorí ale svoje vedomosti viac ako 2 roky chodili iba "nahlasovať" na úrad práce a nevedeli, nedokázali a možno ani nechceli svoje "vzdelanie" využiť, tí boli výrazne zvýhodnení. Myslím si, že až tak, že poctivý, pracovitý začínajúci mladý farmár v tejto republike ani nemal veľkú šancu uspieť. Ale čudovať sa veľmi nemusíme ....... Toto nie je podpora pre mladých začínajúcich farmárov .... toto je ( domyslite si, prosím )
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-06-2017, 20:29   #347
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal erwein
O tych zmluvách mam informácie z tejto stredy a z veľmi dobrého zdroja. Zaujímal som sa o svoj projekt a pýtal sa ma na body. Vtedy mi povedal ze pod 83 neprechadzali. A ze prachov na projekty je dosť, kľudne by mohli dat všetkým, lenže je to politické rozhodnutie a oni nepotrebujú aby všetci dostali.



No celkom super ja som mal bodov 89 a este som nic nedostal...uz som to dal presetrit a pisal som aj rieditelke ze co je s mojim projektom ..Niekto na PPA pochzbzl a teraz to asi potrebovali ututlat ale neskoro lebo som som do toho obul a poslal som list na doporucenie ze ked presiel 86 bodovy projekt a prisli mu papiere ze ma projekt schvaleny tak kde mam ja papier o schvaleni projektu ked som mal 89 bodov...tak uvidime ze co sa bude diat ale len tak to nenecham...
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-06-2017, 20:56   #348
dowink
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 21
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

petermas pravdu.zajtra idem pisat doporučeny dopis aj ja a mali by nas nasledovat dalsi.
dowink je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-06-2017, 09:34   #349
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal peter82
Co ttu pisete *****iny ze z 83 bodmi...Ja som mal projekt vypracovany na 89 bodov nesiel so pestovat bilinky ani sadi zemiaciky ..projekt soom mal urobeny na 10 dojnic...Ked su tu farmari ktory sa aspon trocha rozumeju o com to vsetko je tak vie kolko je roboty s takymi 10 dojnicami..ze to neni len o tom ze rano nakrmim a padla..je to kazdodenna drina...A dodnes my nic nerislo....Ked prislo niekomu kto mal 83 bodov ze ma schvaleny tak kde je moj schvaleny projekt...No urcite to tak nenecham...A druhu *****inu pisete ze uz boli podpisane zmluvy..ziadne zmluvy sa este nepodpisovali..
peter82, nemám právo hodnotiť Tvoju prácu, ani tak robiť nebudem. Ja napr. viem čo vyžaduje práca s dojnicami a veľmi si vážim ľudí, ktorí sa vedia o takúto robotu oprieť. Som rodený dedinčan, veľmi dobre viem o čom hovoríš .... iba sa Ti veľmi divím, že Ty nepoznáš prácu na poli. Inak by si ani Ty nepísal "*****iny". Ani nie 5 minút času Ti zaberie pohľad na povinné štandardné výstupy vyplývajúce z výzvy a letmý výpočet povinného štandardného výstupu napr. tých Tvojich spomínaných "zemiačikov". Ak vieš trochu počítať ..... musel by si ich vysadiť na 3,5 ha a ďalšie roky pôdu ( napr. aj kvôli chorobám, obmieňať. Teda musel by si mať, vlastniť či mať v prenájme min. 10-15 ha. Ty si možno taký frajer, že ich možno aj máš a že tie "zemiačiky" Ti tam vypestujú Marťania. Nikomu ale nepadne z neba ani osivo ani postreky proti chorobám či škodcom ani závlaha ani umelé hnojivá. Musíš si to nakúpiť, zasadiť, ošetrovať, starať sa o to, pozbierať, uskladniť, predať ...... musíš mať všetku náležitú techniku. Tie Tvoje *****iny sú samé chvastúnstvo lebo nevidíš prácu iných iba svoju. Nikto sa neposere s Tvojich 10 dojníc, to mi ver .... tak ani Ty teda nepodceňuj prácu iných, napr. prácu na poli. Asi to nevieš, ale aj na poli je drina. Možno dnes, zajtra nerobíš lebo napr. prší ale potom zajtra, pozajtra robíš od rána do večera 10, 12 možno 15 hodín. Jeden farmár nepodceňuje prácu druhého farmára, to sa jednoducho nerobí. Nemôžeš predsa pozerať iba na svojich 10 dojníc a na 50 tisíc € .... s Tvojimi 89 bodmi.
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-06-2017, 11:57   #350
Menirs
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 31
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Zdravím, žiadna zmluva nám ešte neprišla. Takže asi ešte neposielali.
Menirs je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 18:27.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..