AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 13-07-2012, 08:13   #1
Sparky
člen
 
Registrovaný od: May 2012
Príspevky: 4
Question Facélia, Repka a iné zelené hnojivá

Dobrý Deň,

rád by som sa opýtal... postriekal som v Júny pole proti pýrnici totálnym herbicídom Round-up pekne zabral, teraz som to zoral a chcel by som tam nasiať zelene hnojivo, chcel by som tam Facéliu, z toho dôvodu, že by ešte zadusila ostatné buriny, ktoré sa snažia von namiesto pýru. Čo poviete na túto rastlinku? Môže byť?

Ďalej by som sa chcel opýtať, na budúci rok mi ostane asi Ha pôdy úhorom, čo by som chcel tiež využit na zelené hnojenie. Ostane mi tam tá facília po jesennej orbe alebo budem musiet na jar zasiať znova napriklad repku, chcel by som to tak, aby o to nebola veľka starosť a čím menej investícií. alebo to budem musiet zorať 2x za rok a 2x tam aj nasiať zelené hnojivo?

Ak by mal niekto záujem mi s tým pomôcť poslem mu aj tel. číslo a zavolám na vlastné náklady. Vopred Ďakujem.
Sparky je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 15-03-2013, 06:36   #2
milanorava
člen
 
Registrovaný od: Jul 2012
Príspevky: 18
Počiatočné Re: Facélia, Repka a iné zelené hnojivá

Facélia tam na jar neporastie ani keby si to nezoral, úplne vymrzne. Je to ideálne ak chceš na jar siať kukuricu, repu , slnečnicu. V prípade že máš dostatočne kyprú pôdu a bezorebnú sejačku nemusíš už pole orať a pripravovať pod sejbu, zaschnuté rastliny facélie budú povrch poľa chrániť, zníži sa odpar vody, vyklíči menej burín. Ak nechceš pôdu v nasledujúcom roku obrábať je vhodnejšie tam zasiať repku, ozimnú viku alebo komonicu (jednoročnú ďatelinu) prípadne jednoročný mätonoh, ale ten je náročný na vlahu pri vzchádzaní.
milanorava je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 23:37.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..