AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 12-12-2014, 09:40   #1
farmarik14
člen
 
Registrovaný od: Dec 2014
Príspevky: 37
Počiatočné Mladý farmár a podpora

Dobrý deň chcem sa spýtať, mám nárok na podporu 50 000 eur a 28ha, ak spĺňam všetky podmienky mladého farmára a už som registrovaný ako SHR niekoľko mesiacov? Registroval som sa na základe propagandy na túto podporu, takže ak podporu nedostanem asi budem musieť činnosť v poľnohospodárstve ukončiť, bez techniky, ktorú som chcel z tohto opatrenia kúpiť jednoducho nemôžem začať. Ďakujem za odpoveď
farmarik14 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-12-2014, 09:10   #2
Odbor komunikácie 1
Moderátor
 
Odbor komunikácie 1's Avatar
 
Registrovaný od: May 2011
Príspevky: 286
Počiatočné Re: Mladý farmár a podpora

Dobrý deň,

Nariadenie EP a Rady (EÚ) č.1305/2013 o podpore rozvoja vidieka prostredníctvom Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka (EPFRV) ustanovuje všeobecné pravidlá podpory EÚ pre politiku rozvoja vidieka z tohto fondu. EPFRV pôsobí v členských štátoch prostredníctvom programov rozvoja vidieka, ktoré sú okrem iného tvorené aj súborom opatrení na dosiahnutie cieľov a priorít EÚ v oblasti rozvoja vidieka. Na základe vypracovanej stratégie programu si členský štát volí jednotlivé opatrenia a ich podmienky na dosiahnutie týchto cieľov.

V prípade SR je súčasťou návrhu Programu rozvoja vidieka na roky 2014-2020 aj opatrenie na podporu podnikateľskej činnosti pre mladých poľnohospodárov. V rámci PRV sú členským štátom navrhnuté podrobnejšie podmienky poskytnutia danej podpory, ktoré sú v rámci celého programu predkladané Európskej komisii na schválenie. Až po ukončení oficiálneho schvaľovania, v ktorom sa momentálne PRV SR 2014-2020 nachádza, bude možné hovoriť o konkrétnych podmienkach. Po ukončení tohto procesu Vám radi poskytneme akékoľvek informácie.

Očakáva sa, že začiatkom roka 2015 by sme už mali mať viac informácií o možnostiach poskytnutia dotácií.

S pozdravom

Odbor komunikácie a marketingu
Odbor komunikácie 1 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 19:06.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..