AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 04-03-2015, 06:59   #21
dusandobos
člen
 
Registrovaný od: Feb 2015
Príspevky: 9
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Podla mna je nezmysel nieco taketo napadnut na sude. Pri eurofondoch su vzdy potencionalni ziadatelia rozdeleni na dve skupiny: opravneni vs. neopravneni. Ak raz nesplnam podmienky, tak sa nemozem uchadzat, to je cele.
dusandobos je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 04-03-2015, 08:16   #22
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Problem je, ze nase pravidla su v rozpore s europskymi.
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-03-2015, 09:00   #23
dusandobos
člen
 
Registrovaný od: Feb 2015
Príspevky: 9
Wink Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Neviem, ake pravidla by mohli byt porusene. Aj mlady polnohospodar sa nemoze uchadzat o urcite druhy podpory, zabehnuty SHR-kar sa tiez nemoze uchadzat o podporu pre mladeho farmara (mozno by to mali premenovat na zacinajuci farmar). Farmar, ktory ma 45 rokov tiez nemoze cerpat podporu, to je podla Vas dikriminacia podla veku? Chapem vsetkych nespokojnych, ale odkedy EK schvalila nas PRV 2014-2020 tak vsetci len nekonstruktivne nadavaju a nehladaju riesenia. Cely PRV si treba poriadne prestudovat, je potrebne navstivit aj informacne dni, ktore sa teraz konaju a kazdy si podla mna vie najst to svoje. Ziadne ine odvetvie nie je dotovane tak, ako polnohospodarstvo a kto to mysli naozaj vazne (nie spekulanti), tak vie v ramci zakona slusne podnikat.
Diskriminacne je rozdelenie penazi na polnohospodarstvo v ramci celej EU, kedze napr. nase je oproti inym krajinam vyrazne financne ukratene (co vyplyva z inych, historickych suvislosti), ale urcite nie je diskriminacne to, co robi nase ministerstvo. Neobhajujem ich, len uz by konecne mali vsetci prestat nadavat a mali by zacat hladat riesenia, napriklad aj na tomto fore
dusandobos je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-03-2015, 09:31   #24
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Ved prave o tych smerackych spekulantoch, ktori sa zasa pokusaju okradnut slusnych agropodnikatelov, sa bavime.
Ine odvetvia nie su dotovane? To, hadam, nemyslite vazne. Btw ked ma byt podpora takato neucelna, tak nech radsej nie je ziadna a zrealnia sa ceny.
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-03-2015, 10:18   #25
dusandobos
člen
 
Registrovaný od: Feb 2015
Príspevky: 9
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Ale samozrejme, ze su dotovane, ja som vo svojom prispevku nenapisal, ze nie su, ale polnohospodarstvo je uplne iny level, kde moze dotaciu dostat aj relativne malicky "podnikatel".
Ceny urcuje trh, a kym slovakom bude luto dat za slovenske maslo (priklad) 2,4 € ale namiesto toho si kupia polske maslo za 1,30 €, tak to inak nebude.
All in all, nejako je to nastavene, musime sa na to pozriet tak ako to je a vyuzit co sa da. Na co narok nemame, na to sa nepozerajme. Inak sa vidiek ani hospodarenie na pode nikam neposunie.
dusandobos je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-03-2015, 10:49   #26
Martin Horna
člen
 
Registrovaný od: Mar 2015
Príspevky: 6
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

V zákone je že ked už máte založenú SHR alebo polnohospodarske sro tak už nemáte nárok na podporu 50 000€ což je pravda ale hlavu netreba ztrácat.

Keď máte založenú tak je tu dotace 15 000€ plus 70% na další veci pokial je vam menej ako 40let alebo 50% pokial je vám viacej.
Martin Horna je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-03-2015, 10:53   #27
Martin Horna
člen
 
Registrovaný od: Mar 2015
Príspevky: 6
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

plne súhlasím, ked prostudujete celý zákon tak zjistíte že tu je aj mnohem viac možností a keď nejde jedna cesta tak najdite tu druhou alebo tretiu.

Proto je mnoho ludi neuspešnými podnikately aj zemedelci pretože nehledají riešenia. Mají tisíc dúvodov prečo to nejde a ani jeden zpúsob ako to urobit!
Martin Horna je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-03-2015, 11:16   #28
Martin Horna
člen
 
Registrovaný od: Mar 2015
Príspevky: 6
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Ano také som našel rozdiel mezi EU zákonem a SK implementacíou.

EU zákon rozděluje pojem "mladý farmár" a "mladý začínající farmár" kdežto SK verzia uznává iba "mladý začínajúci farmár" !!
Martin Horna je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 06-03-2015, 16:58   #29
Pista22
člen
 
Registrovaný od: Jan 2015
Príspevky: 34
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Celá podpora tzv. "mladých farmárov" na Slovensku je postavená zle. Mladých farmárov tu nik nejde podporovať, vláda sa rozhodla podporiť istú špecifickú skupiny a sú to začínajúci farmári do veku 40 rokov! Keby chceli podporiť mladých farmárov, tak vláda nenastaví kritériá tak, ako ich nastavila.
Celá podpora je šitá pre skupinu cca 600 začínajúcich poľnohospodárov, ktorí nemajú ani len predstavu, čo je to živiť sa v poľnohospodárstve. Povedzte mi, čo za 50 tis kúpi začínajúci poľnohospodár? Podľa mňa nové drahé auto...
Myslím, že ministerstvo pôdohospodárstva sa drží zásady, problém treba nehať vyhniť, alebo každé ***** smrdí tri dni. Nedostal som ani jednu odpoveď na to, prečo je PRV podpora mladých farmárov v rozpore s nariadením EÚ 1307/2013.
A myslím, že v tejto krajine to ani nikoho nezaujíma,každý radšej mávne rukou a povie si, že aj tak ako jedinec sám nič nezmení.
Aj keď už nespĺňam podmienky pre" slovenského mladého farmára" pretože poľnohospodár srdcom a dušou" som už pred vyhlásením výzvy, stále uvažujem, že o túto podporu sa budemaj tak uchádzať v zmysle nariadenia EÚ 1307/2013 a po vyradení projektu sa obrátim na Ústavný súd.
Národná legislatíva musí byť v súlade s tou Európskou, prečo tomu teraz nie je, vie iba pár SMERodajných ľudí, ktorí ukážkovo mlčia a tvrdia, všetko je v poriadku.
S pozdravom
Pista22 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 06-03-2015, 18:32   #30
predseda2911
člen
 
Registrovaný od: Jan 2015
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Keď už sa tu plače že to je podvod atď každy mal čakať kym nepride všetko z Bruselu mali ste počkať ako všetci ktorý čakaju. Sami predsa viete že všetko sa odvija od toho kedy budu vyhlasene vyzvy boli len indicie čo sa ma pripraviť ano je to šite na mieru ale na každu mieru sa predsa čaka takže neplačte a ak ste si prečitali všetkych 750 stran určite ste našli niečo čo Vam možno aspon s polovice zaplati vaše ghlavy takže pokne VUB uver a PPA 50% to znie celkom dobre ak ste presvedčeny že zarobite na projekte. Veľa štastia...
predseda2911 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 05:59.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..