AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 22-07-2009, 17:33   #1
majka561
člen
 
Registrovaný od: Jul 2009
Príspevky: 6
Exclamation Regenerácia pôdy po neželanom postreku.

Som záhradkárka a zatiaľ sa mi to viac menej úspešne darí aj bez postrekov. Mám bohužiaľ neprajných susedov a mám podozrenie na postrek z ich strany. Mohol by to byť postrek proti burine, pretože na hriadkach mám viditeľné miesta, kde mi nezišla cibuľa aj mrkva /pol hriadky vzídenej a pol hriadky prázdnej/ Je to asi na šiestich hriadkach. Stále tá strana od susedovcov je nevzídená. Už s tým asi nič nenarobím, lebo postrek bol aplikovaný asi zač. mája. Vtedy som ich videla striekať nevzídené zemiaky. Po tých dážďoch asi ťažko nájdem nejaký dôkaz v pôde. Alebo áno? Neviem na koho sa obrátiť.A ešte jedna vec: akou rastlinkou by sa mi pôda mohla zregenerovať? Ďakujem za rady.
majka561 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 09-08-2009, 23:19   #2
asimina
člen
 
asimina's Avatar
 
Registrovaný od: Dec 2008
Lokalita: Nitra
Príspevky: 25
Počiatočné Re: Regenerácia pôdy po neželanom postreku.

Ak bol z ich strany použitý bežný postrek, tak by s tým problém nemal biť žiadny.
Navrhujem vám ale pokúsiť sa zmieriť zo susedmi aby ste si vzájomne nerobili prieky a nemuseli ich podozrievať. Urobte niečo nečakané, niečo im darujte na zmierenie a pokúste sa im vysvetliť, že ak vám ublížia vrátite im to, a takéto vzájomné ubližovanie by k ničomu neviedlko. Radšej si pomáhajte. Môžete si na plot od nich dať napríklad netkanú nepriehľadnú netkanú textíliu dvojmo napríklad.
asimina je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 11-08-2009, 18:32   #3
majka561
člen
 
Registrovaný od: Jul 2009
Príspevky: 6
Počiatočné Re: Regenerácia pôdy po neželanom postreku.

Ďakujem za radu, ale s nimi to pôjde ťažko. Myslela som, že ignorácia pomôže, ale sú závistliví, neprajní a zvedaví. Veď oni by tú fóliu strhli, plot je ich. Jedine robiť nový plot, aspoň 2,20m. Ale z akého materiálu ?
majka561 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 26-08-2009, 09:22   #4
stiffel
člen
 
Registrovaný od: Nov 2005
Lokalita: nitra
Príspevky: 91
Počiatočné Re: Regenerácia pôdy po neželanom postreku.

ano na nevzidene zemiaky sa aplikuju postemergentne herbicidy proti burinam, ten sused mal o tom vediet, ze vam ulet z postrekov muoze poskodit vas porast, aspon vas mohol upozornit co tam dal, mam obavu ze to bol herbicid ktory zohnal pod rukou z nejakeho stareho skladu na baze triazinov, kedze vam tam nich nevzislo,
skuste tam dat lahuodkovu kukuricu (aj niekolko rokov po sebe) rozklad tejto latky v puode trva 3 - 4 roky kukurici neskodi
a plot ???
skuste zivyy .. z nejakych rychlorastucich drevin alebo aj uzitkovych rastlin (palmeta)
a suhlasim s radou vyssie, so susedom sa neradno vadit
"dobry sused je casto lepsi ako brat, zly sused je horsi ako triedny nepriatel


nech sa vam dari
s.
stiffel je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 28-08-2009, 21:41   #5
majka561
člen
 
Registrovaný od: Jul 2009
Príspevky: 6
Počiatočné Re: Regenerácia pôdy po neželanom postreku.

Ďakujem za radu. Tú kukuricu by sme mohli konzumovať? S tým susedom nekomunikujeme, každý rok nás niečim prekvapí. On sa ani nechce k tomu vyjadrovať. Keď sa manžel pokúsil o rozhovor, on zdupkal. Starosta to nevie riešiť.
majka561 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 31-08-2009, 07:00   #6
stiffel
člen
 
Registrovaný od: Nov 2005
Lokalita: nitra
Príspevky: 91
Počiatočné Re: Regenerácia pôdy po neželanom postreku.

Citát:
Pôvodne zaslal majka561
Ďakujem za radu. Tú kukuricu by sme mohli konzumovať? ..........delete .........on zdupkal. Starosta to nevie riešiť.

no to sa stava, zer vinnik "zdupka"
ak vam bude s herbicidmi robit dalej neplechu, obratte sa na odbor zivotneho prostredia .. alebo aspon pohrozte susedovi, ze tak ucinite,

a kukurica ??? ano bez obav muozete konzumovat .... pokial vam ju nezastrieka zvrchu nejakym "sajrajtom" zavistlivy sused ....

nech sa vam dari
s.
stiffel je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-09-2009, 22:25   #7
majka561
člen
 
Registrovaný od: Jul 2009
Príspevky: 6
Počiatočné Re: Regenerácia pôdy po neželanom postreku.

Ďakujem za radu. Uvažujeme aj s vyšším plotom. Sú naozaj závistliví.
majka561 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 16:59.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..