AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 12-09-2017, 18:51   #1
DevilQo
člen
 
Registrovaný od: Sep 2017
Príspevky: 1
Počiatočné Mladý farmár - kúpa ornej pody

Dobrý deň,

chcem sa informovat ohladom kupy ornej pody v extraviláne obce. Pozemok ma cez 3 000 m2. Podal som si ziadost o registraciu SHR. Na internete som nasiel:

"Pravidlo, že kupujúci musí aspoň tri roky podnikať v agrosektore neplatí pri predaji rodinným príslušníkom alebo mladým farmárom."

a Definicia mlady farmar hovori:
Poľnohospodársky podnikateľ - mladý farmár, tzn. fyzická alebo právnická osoba (mikropodniky a malé podniky v zmysle odporúčania Komisie 2003/361/ES), ktorá vykonáva poľnohospodársku výrobu a sústavnú a samostatnú činnosť pod vlastným menom, na vlastnú zodpovednosť a za účelom dosiahnutia zisku, ktorý je hlavným zdrojom jeho príjmu.

Co ale v pripade, ak som momentalne SZCO a moj hlavny prijem tvori prave toto podnikanie a este chvilu urcite bude (kedze nemozem ostat bez prijmu) (szco cinnost je zamerana na reklamu marketing atd.) vek ale splnam


Spadam do kategorie mlady rolnik (ak ma zaregistruju ako SHR) a mozem odkupit ornu podu bez toho aby som musel podnikat v agrosektore min 3 roky a predavajuci musel zverejnit ponuku na internete?
DevilQo je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-10-2017, 17:13   #2
Odbor komunikácie 1
Moderátor
 
Odbor komunikácie 1's Avatar
 
Registrovaný od: May 2011
Príspevky: 286
Počiatočné Re: Mladý farmár - kúpa ornej pody

Dobrý deň,

podľa zákona č. 140/2014 Z. z. sa na mladého poľnohospodára nevzťahuje iba podmienka podnikania aspoň 3 roky. Inak sa však na neho vzťahujú ostatné pravidlá ponúkania a prejavovania pozemku v registri ponúk.
Použitie registra nie je však povinné vtedy, ak by záujemca vykonával svoju poľnohospodársku činnosť priamo na území tej obce, v ktorej sa dotknutý pozemok, ktorý sa prevádza, nachádza. Postačuje mať na území tej obce buď vlastný alebo aspoň prenajatý pozemok na účely podnikania v poľnohospodárstve. Nie je potrebné mať v tej obce sídlo, miesto podnikania či trvalý pobyt.
Pokiaľ ide postavenie mladého poľnohospodára, preukazuje sa na tieto účely iba čestným vyhlásením.
Ak ste evidovaný ako SHR, automaticky ste podnikateľom v poľnohospodárstve.
__________________
S pozdravom

Odbor komunikácie a marketingu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
e-mail: [email protected]

Naposledy upravil Odbor komunikácie 1 : 05-10-2017 o 09:28.
Odbor komunikácie 1 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 16:22.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..