AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 27-08-2013, 17:13   #1
Ctibori
člen
 
Registrovaný od: Apr 2007
Príspevky: 27
Smile Úprava vody

V minulosti som tu dával podnet na diskusiu ohľadom úpravy vody na odstránenie železa z vody na polievanie. Nejak veľa rád som nedostal, cez to všetko sa pokúsim o ďalší námet na diskusiu. Čo sa týka železa, asi sa mi podarilo odstrániť tým, že vodu načerpanú do nádoby prevzdušňujem a zároveň filtrujem cez pieskový filter, po 3-och až 4- och hodinách filtrácie , počas cca 2-ch dní voda je na pohľad čistá a pri polievaní mi do červena nefarbí zasiahnuté miesta. Avšak tým, že mám vo vode aj vysoký obsah vápnika (Ca2+ 223,64) , teraz mi po polievaní z hora zasiahnuté miesta ostávajú biele. Nejde mi natoľko o tie biele fľaky, ale predpokladám, že to ani rastlinám neprospieva. Tohoto roku som i napriek častému zavlažovaniu a prihnojovaniu mal slabú úrodu niektorých komodít. Môže to spôsobovať aj nadmerné teplo v lete, avšak v porovnaní z ostatnými záhradkármi sa mi zdá, že toto môžem vylúčiť.
Prosím, Priatelia záhradkári, podeľte sa zo svojimi skúsenosťami a vedomosťami aj z ostatnými. (Moje skúsenosti na iných fórach sú také, že si užívatelia týchto stránok navzájom veľmi radi pomáhajú. Odozvy na jednotlivé tematiky sú väčšinou len rádove niekoľko minút, v krajnom prípade pár dní.
Ja si myslím, že my , hlavne drobno- pestovatelia by sme si mali podľa možnosti čo najviac si navzájom poradiť cez toto fórum, aby sme všetci zožali čo najväčšiu úrodu. Prosím o čo najobšírnejšie sa vyjadrenie k môjmu príspevku.
Ctibori je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 07-11-2013, 20:10   #2
avena232
člen
 
Registrovaný od: Nov 2013
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Úprava vody

http://www.elwa.sk/web/dazdove-zasobniky/zahrada/
Dobrý deň
Skúste si prečítať vyššie uvedený link.
avena232 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 21:51.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..