AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Živočíšna výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Živočíšna výroba Diskusia na témy týkajúce sa živočíšnej výroby a veterinárnej starostlivosti...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 22-03-2013, 09:29   #1
a.durackova
člen
 
Registrovaný od: May 2009
Príspevky: 15
Počiatočné Prosííím - zapálená polovica vemena ovce

Zdravím už od utorka sa borím so zapálenou polovicou vemena u ovce. Má dvojtýždňové jahňa, ktoré zatiaľ pije z tej zdravej strany. Prosím vás o rady, ako dlho sa taký zapál lieči, kedy už budem vedieť či mám vyhrané, alebo je to márne. Ovca dostala v utorok ATB a antipyretiká, odvtedy nie, 4 - 6 x za deň vemeno masírujem gáfrovou, jazvečou a konopnou masťou. Z tej chorej polovice netečie žiadne mlieko - odstreknúť sa dá iba pár kvapiek. V stredu to už začínalo vyzerať dobre, odstrekla som celkom silný prúd mlieka - žiadna krv, voda, alebo tak, a potom už zase len kvapky. Teplotu mala v utorok 40,2, streda 39,7 a štvrtok 39,1. Žerie pije. Poraďte prosím ak viete. Ďakujem. Andrea
a.durackova je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 27-03-2013, 11:52   #2
milanorava
člen
 
Registrovaný od: Jul 2012
Príspevky: 18
Počiatočné Re: Prosííím - zapálená polovica vemena ovce

Nechcem strašiť ale asi ste už prehrali. Aké ATB dostala, širokospektrálne injekčne, alebo aplikátorom priamo do vemena? Injekčne možno stačí jedna aplikácia ale nie sú najúčinnejšie, aplikátory do vemena sú účinnejšie ale pokiaľ viem mali by sa opakovať tri dni po sebe. Natieranie masťami je len pomocná liečba. Ak z vemena nič neviete vydojiť je možné že z tej polovice už nikdy dojiť nebude.
milanorava je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-04-2013, 14:10   #3
a.durackova
člen
 
Registrovaný od: May 2009
Príspevky: 15
Počiatočné Re: Prosííím - zapálená polovica vemena ovce

Dobrý deň, no veľmi ste ma nepotešili, ale našťastie sa to zatiaľ dobre vyvíja, po troch dňoch intenzívneho natierania - masírovania - a snahy vydojiť aspoň kvapku sa to podarilo. Zapálená polovica vemienka je už o polovicu menšia, struk sa priebežne nalieva mliekom aj jahniatko už pije z oboch. Teraz natieram vemeno len 2 x denne, cez deň, keď som v práci, sa o masáž a vydojovanie stará jahňa. Ráno a večer natieram jazvečou masťou, Aphlegminou, alebo konopnou masťou. Ovca to už berie ako samozrejmosť. Jahňa už našťastie nemusím dokrmovať, zdá sa, že mu už mlieko stačí. Dúfam, že to dopadne dobre, bohužiaľ s touto ovečkou už v chove na budúci rok počítať nemôžem. Andrea
a.durackova je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 19-05-2013, 11:38   #4
stano114
člen
 
Registrovaný od: Jun 2009
Lokalita: Východná okr. Lipt. Mikuláš
Príspevky: 12
Wink Re: Prosííím - zapálená polovica vemena ovce

Je mozne - ako uviedol pan predo mnou, ze uz na jeden struk dojit nebude - a nie je to otazka len tohto roku. Ja mam podobnu skusenost spred niekolkych rokov. Ovca doteraz doji len na jeden - druhy je zasuseny, ale uz tri roky po sebe vychovala po dve krasne jahnata. Hlavu hore a ziaden strach.
stano114 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 18:35.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..