AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 18-08-2006, 15:15   #1
silvia
člen
 
Registrovaný od: Aug 2006
Príspevky: 1
Počiatočné Uhorky

Dobrý deň,
nedarí sa mi dopestovať uhorky v takom množstve ako by sa mali v skutočnosti urodiť z toho množstva sadencov, ktoré som zasadila. Starám sa o ne tak ako treba, prihnojujem ich Krystalonom, polievam odstátou vodou, neležia na zemi, ale sú zodvihnuté na sieti, postrek proti plesni používam podľa potreby a návodu. Prvý zber je podľa mňa v poriadku, ale neskôr, sú listy svetlozelené, stonky tenšie a zavrhnuté malé uhorky, keď dosiahnu veľkosť asi (1-1,5)mm tak uschnú, a takisto ružica výhonkov na konci stopky žltne a schne. Potom to vyzerá tak, že záhon je zelený, kvety kvitnú, ale uhoriek je veľmi málo. Neviem v čom robím chybu. Zatiaľ mi nikto nevedel poradiť, čo to znamená, lebo príznaky plesní tam na listoch nevidím. Semená používam kúpene, hybridné.
Prosím Vás, ak vie niekto poradiť, budem veľmi rada, lebo to sa opakuje už niekoľko rokov. Za radu vopred ďakujem.
silvia je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 25-08-2006, 14:09   #2
stiffel
člen
 
Registrovaný od: Nov 2005
Lokalita: nitra
Príspevky: 91
Počiatočné Re: Uhorky

Citát:
Pôvodne zaslal silvia
Dobrý deň,
nedarí sa mi dopestovať uhorky v takom množstve ako by sa mali v skutočnosti urodiť z toho množstva sadencov, ktoré som zasadila. ,,,,,,,,,,,,,
v kazdom pripade odporucam viacej hybridov, a skusat aj s vyzivou nieco robit, opadavanie plodov ci nedostatocne opelovanie je spravidla vysledkom nedostatku niektoreho zo stopovych prvkov
stiffel je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 23-06-2008, 08:14   #3
luboss1965
člen
 
Registrovaný od: Jun 2008
Príspevky: 1
Počiatočné Re: Uhorky

Určite to bude nedostatok zeleného hnojiva a čo sa týka opelovania, niekto mi poradil aby som uhorky , počas kvitnutia, postriekal cukrovou vodou a tak by som prilákal viac včiel, aby opelili kvety. Teraz to vyskúšam
luboss1965 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-04-2009, 16:06   #4
magnum
člen
 
Registrovaný od: Apr 2009
Príspevky: 1
Počiatočné Re: Uhorky

Zdravým pani Silvia.
Nedávno som sa dočítal na Agroforume o vašom liste v ktorom spomínate o pestovaní uhoriek v ktorých sa vám ako už spomínate nedarí dopestovať väčšie množstvo. Podľa charakteristiky ktorú uvádzate z na danej úrode, z pestovateľskej praxe vyplýva nedostatatok dusíka (N) ktorá sa prejavuje alebo z časti zhoduje tými príznakmi ktoré spomínate. Na porovnanie s príznakmi podľa odbornej literatúry. Príznaky nedostatku : spodné listy žltnú, celá rastlina je bledá, stonka je tenká slabá. Listy sú žlté úroda poklesne mále uhorky zožltnú a kučeravejú sa smerom k vrcholu.
Dôležite: Pri pestovaní hocijakých uhoriek nech sú to už hybridné ako už aj spomínate je veľmi dôležité: prvé nasadnute plody ktoré vám po výsadbe začnú rásť treba spolu pri vylamovaní bočných výhonkov zredukovať teda vylomiť do výšky cca 50-70cm nad zemou. Možno to znie trošku podivne ale aj veľký skúsený pestovatelia toto zásadné pravidlo dodržujú samozrejme výhonky sa vylamujú do konca úplného vrcholca danej plodiny. Netreba sa báť a ľutovať že prvý zber sa kvôli vylomeným uhorkám oneskorí o týždeň, pri pestovaní uhoriek je to nutne tak isto ako pri paprike tieto dve plodiny sa musia regulovať pretože by sme väčšie množstvo nikdy nedokázali dopestovať.
Hnojenie a prihnojovanie: Nakoľko uhorky sú plytko koreniaca rastlina v rámci doplňovania živín treba dbať na koncentráciu aby štartovacia ako aj ostatné aplikácie živín boli v norme a aby nepresahovali doporučenú koncentráciu. Veľmi dôležité je doplňovane vápnika nech pestujete na piesku alebo na černej zemi. Pri rýchlených uhorkách sa odporúča kontrola pôdy na ktorej pestujete, ktorú si môžete spraviť doma aj vy na základe odobratí vzorky z pôdy kde pestujete a zmerať pomocou Ec metra – to jest kontrola soli na pestovanej ploche a pH metra– to jest kontrola kyslosti pôdy. Ak vás to zaujalo môžete si to všetko zadovážiť na adrese ktorú vám poskytnem na konci textu. Na hnojenie odporúčam Hnojiva fertikare I,II,III respektíve všetky doplnkové hnojiva od tejto firmy. Na ďalšie štúdium a obohatenie si poznatkov v pestovateľskej praxi vám odporúčam: Technologie hnojenia KEMIra, FErtikare holandský a maďarský spôsob rýchlenia od autora Horinka Tamáš. slovenské vydanie. Receptura na hnojenie uhoriek, choroby a poznatky obrázková príloha.
Na záver ak pri pestovaní ohľadne opeľovania možno si zakúpiť na dole uvedenej adrese robotnice včely ktoré sú špeciálne šľachtené na tento účel. Poznámka zvýšia vám úrodu ale nedostatky s hnojením a prihnojovaním neodstránia. V každom prípade vám odporúčam prv zakúpiť si literatúru až potom sa púšťať do ďalších investícii aby vás hneď v začiatkoch neodradili ceny spojené s investovaním do pestovania lebo pri rýchlení a pestovaní uhoriek stačí prešľap a nepomôžu ani magické včely, to zas neznamená že vás od toho chcem odrádzať ba naopak, ak však budete dodržiavať pokyny odbornej literatúry môžete si doma vytvoriť malú kráľovskú záhradku to ostatné závysý len od vás. Typ pre odrodu uhoriek , tornak, midios , pacto. Adresa: primera s.r.o Novozámocká 3. Kolárovo. Sk. Tel 035/777,1643.
S pozdravom pestovatel z juhu.
magnum je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 10:28.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..