AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 21-04-2017, 13:10   #181
dowink
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 21
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Podla mna je svinstvo a chorobna chamtivost ked ma niekdo na dvore techniku za niekolko milionov a žiada dotáciu na meno ženy,detí...krsnátek hocikoho... podmienky majú splnené už teraz len sa zmeni meno. Žebráci čo sa vozime na starých majoroch a bojujeme jak sa da dostaneme ***** lebo henté hovadá to zhrabnu lebo majú body.. grcaam a aby im ruky zdreveneli
dowink je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 21-04-2017, 13:27   #182
Ja1234
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 9
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal dowink
Podla mna je svinstvo a chorobna chamtivost ked ma niekdo na dvore techniku za niekolko milionov a žiada dotáciu na meno ženy,detí...krsnátek hocikoho... podmienky majú splnené už teraz len sa zmeni meno. Žebráci čo sa vozime na starých majoroch a bojujeme jak sa da dostaneme ***** lebo henté hovadá to zhrabnu lebo majú body.. grcaam a aby im ruky zdreveneli
To hej. Ak už v rodine niekto podmienky spĺňa a teraz to prevedie na iného, to je nechutné. Ale na to sa rozumné pravidlá nedajú hádam ani ustanoviť. Ak to nebude môcť napísať na ženu, napíše na bratranca, iného koňa. Ja som písal o tom, že v rodine môžu chcieť začať aj viacerí...
Ja1234 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-04-2017, 14:00   #183
dowink
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 21
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

jasne.mas pravdu.ked zacnem z bratom a sestrou odnuly..ok.ale ked mam doma new holand ,john deer,postrekovac pavúka, stádo zvierat tak...hambil by som sa pozret do zrkadla kebysom niekomu ujbl..par tisic,ktore niekomu ozaj pomozu zacat.Ten hajzlik milionar to mátake vreckove
dowink je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-04-2017, 14:07   #184
Ja1234
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 9
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal dowink
jasne.mas pravdu.ked zacnem z bratom a sestrou odnuly..ok.ale ked mam doma new holand ,john deer,postrekovac pavúka, stádo zvierat tak...hambil by som sa pozret do zrkadla kebysom niekomu ujbl..par tisic,ktore niekomu ozaj pomozu zacat.Ten hajzlik milionar to mátake vreckove
V tom sa samozrejme zhodneme - neviem si predstaviť, že by mi to svedomie dovolilo.
Ja1234 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-04-2017, 19:58   #185
Misko13
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 22
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Ja1234
Nechápem, prečo by nemohli byť žiadateľmi aj ľudia z ASYFu. Len pre to, že sa snažili ovplivniť, v akom znení má byť výzva? To mohol každý. Ak nepracujú priamo na orgáne, ktorí o podpore rozhoduje, alebo tam nemajú blízke rodinné zväzky, je to OK. A prečo by nemohlo byť viac žiadateľov z jednej rodiny? Čo je na tom špekulatívne? Každý s úspešných žiadateľov bude musieť splniť štandardný výstup aj podmienky ohľadom zamestnanosti a p. Tak nebude čo ja viem 10 kráv, ale 10 kráv + 10 koní a nebude zamestnaný 1, ale dvaja, traja... Aspoň si medzi sebou pomôžu. Keďže príjem z hospodárenia musí byť hlavný, tak budú musieť takto pracovať ako farmári všetci. Prečo znevýhodňovať ľudí za to, že sú rodina? Ak by druh z družkou podali obaja žiadosť a za miesto hospodárenia by označili každý iné miesto, nikdy by sa o nich nepolemizovalo. A je to to isté.

A ešte k tomu, že PPA žiadala antidatované potvrdenia, resp. navádzala žiadateľov na získavanie antidatovaných potvrdení. To je len jeden z možných výkladov, no právne moc neobstojí. PPA mala možnosť požiadať žiadateľov o doplnenie potvrdení, ak niečo chýbalo, napr. so ZP a podobne. Ak chcela spätný dátum, tak sa to dá vysvetliť aj tak, že dávala možnosť žiadateľom doplniť potvrdenia, ktoré v čase podania žiadostí mali k dispozícii, ale zabudli ich priložiť. Napr. Bol som pred podaním žiadosti na 20 úradoch, ktoré my vydali potvrdenia, ale do žiadosti som dal omylom len 19 a jednom my zostalo doma ležať na stole. Ak by sa tak stalo, mohol by som ho na vyzvanie PPA dodatočne doložiť. Viem, že to znie ako konštrukcia pritiahnutá za vlasi, ale je to iný výklad toho, ak PPA v novembri žiadala doložiť dokumenty s marcovím dátumom (pred podaním žiadosti). A možno sa to aj niekomu stalo. Ten môže byť teraz rád, že ho PPA upozornila na chybu - vyzvala na opravu.

co sa taky tvojej uvahy s antidatovymi potvrdeniami, tak nemyslim, ze tvoja uvaha je spravna a takto sa statne organy nemozu spravat. Nemozu totiz vediet, ci dane potvrdenie mas a len si ho zabudol prilozit. Ak ho nemas, tak automaticky nemozes splnit podmienku lebo urad ti potvrdenie so spätnym datumom nevyda.
Misko13 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-04-2017, 20:22   #186
Ja1234
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 9
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Misko13
co sa taky tvojej uvahy s antidatovymi potvrdeniami, tak nemyslim, ze tvoja uvaha je spravna a takto sa statne organy nemozu spravat. Nemozu totiz vediet, ci dane potvrdenie mas a len si ho zabudol prilozit. Ak ho nemas, tak automaticky nemozes splnit podmienku lebo urad ti potvrdenie so spätnym datumom nevyda.
Veď práve. Úrad nemôže vedieť, či také potvrdenie máš a tak ti dáva možnosť ho doplniť, ak by si ho náhodou mal. Moja úvaha bola hlavne o tom, že takouto argumentáciou je veľmi jednoduché a účinné sa brániť, ak by som bol úrad a niekto by ma napadol za to, že chcem od ľudí antidatované potvrdenia. Úrad nenapísal, že choďte napr. na zdravotku a pýtajte si potvrdenie so spätným dátumom. PPA napísala, dajte nám potvrdenie s dátumom podania žiadosti. To zároveň znamená, že ak ho nemáte - smola.
Ja1234 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 22-04-2017, 06:08   #187
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Ja1234
Veď práve. Úrad nemôže vedieť, či také potvrdenie máš a tak ti dáva možnosť ho doplniť, ak by si ho náhodou mal. Moja úvaha bola hlavne o tom, že takouto argumentáciou je veľmi jednoduché a účinné sa brániť, ak by som bol úrad a niekto by ma napadol za to, že chcem od ľudí antidatované potvrdenia. Úrad nenapísal, že choďte napr. na zdravotku a pýtajte si potvrdenie so spätným dátumom. PPA napísala, dajte nám potvrdenie s dátumom podania žiadosti. To zároveň znamená, že ak ho nemáte - smola.


UZ som to tu raz pisal ale neviem ci posielali kazdemu iny papier ale mne prislo takt:Prosia doplnit papire zo vsetkyhc zdravotnych poistovni EVIDOVANYCH NA ICO PLATITELA POISTNEHO O VYROVNANYCH ZAVAZKOCH PO LEHOTE SPLATNOSTI K AKTUALNEMU DATUMU....K AKTUALNEMU DATUMU...Neziadali k datumu jak vy tu pisete....
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 22-04-2017, 06:38   #188
Ja1234
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 9
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal peter82
UZ som to tu raz pisal ale neviem ci posielali kazdemu iny papier ale mne prislo takt:Prosia doplnit papire zo vsetkyhc zdravotnych poistovni EVIDOVANYCH NA ICO PLATITELA POISTNEHO O VYROVNANYCH ZAVAZKOCH PO LEHOTE SPLATNOSTI K AKTUALNEMU DATUMU....K AKTUALNEMU DATUMU...Neziadali k datumu jak vy tu pisete....
Viem, že vám to prišlo takto. Sú tu ale vyradení ludia, ktorým to prišlo s inou formulkou, kde bolo zrejmé, že potvrdenia majú byť marcové. Vyzerá to ale tak, že toto došlo len talým, ktorí úplne nedodali nejaký papier. Pri zdravotke (len zdravotke), ak ju niekto dodal aspoň na r.č., alebo IČO a žiadali na to druhé, zrejme vyžadovali potvrdenia s aktuálnym dátumom. Myslím si, ale to je len domnienka, že ak niekto nejaký papier vyložene nepriložil, je to výrazné porušenie pravidiel a tak mal byť podľa výzvy autamaticky vylúčený. Takým ľuďom dali šancu priložiť potvrdenia, ale len ak ich už mali vydané v marci a len ich zabudli do žiadosti vložiť. A ak chýbalo potvrdenie zdravotky na IČO, alebo R.Č., a zároveň ale v žiadosti boli priložené potvrdenia všetkých ZP, vydanéna na aspoň jeden z týchto identyfikátorov, vyžadovali potvrdenia na ten druhý identyfikátor s aktuálnym dátumom. Nešlo totiž o hrubú chybu žiadateľov, lebo výzva nešpecifikovala, či má ísť o potvrdenia na IČO, alebo R.Č. Inak. Keďže žiadatelia mali pridelené IČO, pod ktorím o dotáciu žiadali, požiadavka potvrdenia na R.Č. je divná. Ale tak, právo na to mali. Je to ale len úvaha.
Ja1234 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 22-04-2017, 10:04   #189
Misko13
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 22
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Ja1234
Viem, že vám to prišlo takto. Sú tu ale vyradení ludia, ktorým to prišlo s inou formulkou, kde bolo zrejmé, že potvrdenia majú byť marcové. Vyzerá to ale tak, že toto došlo len talým, ktorí úplne nedodali nejaký papier. Pri zdravotke (len zdravotke), ak ju niekto dodal aspoň na r.č., alebo IČO a žiadali na to druhé, zrejme vyžadovali potvrdenia s aktuálnym dátumom. Myslím si, ale to je len domnienka, že ak niekto nejaký papier vyložene nepriložil, je to výrazné porušenie pravidiel a tak mal byť podľa výzvy autamaticky vylúčený. Takým ľuďom dali šancu priložiť potvrdenia, ale len ak ich už mali vydané v marci a len ich zabudli do žiadosti vložiť. A ak chýbalo potvrdenie zdravotky na IČO, alebo R.Č., a zároveň ale v žiadosti boli priložené potvrdenia všetkých ZP, vydanéna na aspoň jeden z týchto identyfikátorov, vyžadovali potvrdenia na ten druhý identyfikátor s aktuálnym dátumom. Nešlo totiž o hrubú chybu žiadateľov, lebo výzva nešpecifikovala, či má ísť o potvrdenia na IČO, alebo R.Č. Inak. Keďže žiadatelia mali pridelené IČO, pod ktorím o dotáciu žiadali, požiadavka potvrdenia na R.Č. je divná. Ale tak, právo na to mali. Je to ale len úvaha.

Fakt je tvoja uvaha nespravna. Musia ti dat moznost na doplnenie chybajucich nalezitosti a nemozu spekulovat, ci to potvrdenie mas a len si ho zabudol prilozit. Takto sa to nikdy neriesi. POkial su teda informacie spravne a od niektorych farmarov ziadaju dokumenty so spätnym datumom, tak je ich postup nespravny a napadnutelny. Ja by som sa urcite odvolal jednak na riadiaci organ a jednak aj na vyssie organy ako CKO a pod.
Misko13 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 22-04-2017, 10:37   #190
Ja1234
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 9
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Misko13
Fakt je tvoja uvaha nespravna. Musia ti dat moznost na doplnenie chybajucich nalezitosti a nemozu spekulovat, ci to potvrdenie mas a len si ho zabudol prilozit. Takto sa to nikdy neriesi. POkial su teda informacie spravne a od niektorych farmarov ziadaju dokumenty so spätnym datumom, tak je ich postup nespravny a napadnutelny. Ja by som sa urcite odvolal jednak na riadiaci organ a jednak aj na vyssie organy ako CKO a pod.
Práveže nemusia. Výzva jasne uvádza, že ak žiadosť nie je kompletná v čase podania, teda aj s prílohami, konanie sa automaticky zastavuje. Takto som si to včera overil priamo z výzvy. To skôr vyzerá, že tie konania mali rovno zastaviť a nežiadať dodatočné dopĺňanie, ak daný dokument v žiadosti úplne chýbal. Toto spravili nad rámec pravidiel. Samozrejme nepíšem o tých, čo dodali nevyhovujúce potvrdenia so ZP, lebo u nich bola žiadosť kompletná, PPA využila len svoje právo z výzvy na dodatočné doplnenie dokumentov. No zároveň priznávam, že všetky dokumenty som opätovne nečítal a existuje kopec nadradených dokumentov s vyššou právnou účinnosťou. A pre istotu - nie som ani zamestnanec, či blízka osoba PPA. Veď uvidíme.

Naposledy upravil Ja1234 : 22-04-2017 o 10:49.
Ja1234 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 16:41.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..