AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 21-04-2017, 07:45   #171
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Ale fakt uz by mohli kazdemu poslat vyjadrenie lebo je to uz vsetko na nervy a na psycho....
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 21-04-2017, 08:18   #172
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Pekný deň JarLetoJesenZima !
Vidím, že si poriadny špekulant .... a naozaj poriadne prešpekulovaný
Nejedná sa o žiadne urážky ani o žiadne osočovanie.
Alebo mladí poľnohospodári Slovenska nesmú vedieť alebo by nemali vedieť, že anglická skratka celá má podané o 50 000 € ?
To je podľa Teba osočovanie ?
Podľa Teba je osočovanie, že zoznam žiadateľov je zostavený tak, aby sa iba s námahou dalo zistiť, že z jednej adresy možno z jednej rodiny si popodávali žiadosti dve možno tri osoby ?
To sú podľa Teba urážky ?
Máš pravdu .... to sú špekulácie ! .... a na tie treba poukazovať, či sa Ti to páči alebo nepáči.
Je doslova nehorázne, ak si niekto kto pracuje v štátnej správe pýta od štátu peniaze na podnikanie ..... Na to poukazujem a v žiadnom prípade, opakujem, v žiadnom prípade neurážam ani neosočujem. Preto si nevymýšľaj a radšej sa zamysli nad tým koľko mladých, poctivých farmárov na Slovensku ten príspevok kvôli takým špekulantom nedostane.
Ja sa nestarám a nezaujímam o žiadneho Kožucha ani o Teba. Vôbec nie je zložité ak pohneš rozumom ( prepáč, ak nie si hlúpy ), pozrieť sa do toho zoznamu žiadateľov a zistíš len zo svojho regiónu či VÚC, mnoho zaujímavého a mnoho prekvapujúcich súvislostí.
Preto sme na tomto fóre ... aby sme hovorili úprimne a neklamali.
Ešte raz sa vyjadrím k tej anglickej skratke. Môj názor je taký, že je nelogická a doslova hlúpa. Ospravedlňujem sa za výraz ale tak to vnímam.
Združenie mladých farmárov Slovenska má anglickú skratku.
Nemá to nič spoločné s ovládaním angličtiny či iného jazyka.
Sústreď sa, osviež sa niečím a skús to prosím Ťa pochopiť. Nie je to zložité ani ťažké .....
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-04-2017, 09:14   #173
JarLetoJesenZima
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 5
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Prajem Vám pekný deň Zetor 7711

Pojmy: "Osočovanie je vymyslená predikcia, predsudok, s negatívnym podtextom." To je to, keď mňa označíte za špekulanta. Ako vo vašom poslednom príspevku. Môžem to dokonca brať ako urážku.

Ako vravím, to že je niekto v združení, akomkoľvek, nebráni podať žiadosť. A ak sa podmienky výzvy spravodlivo vyhodnotia podľa pravidiel, a člen združenia by získal príspevok, je to úplne v poriadku. Podstatné je aby spĺňal pravidlá výzvy. Lebo občianske združenie je občianska iniciatíva. To nie je štátna správa.

Čo sa týka mien. Takto. Keby že máme intelektuálne vyspelú spoločnosť, verejné zoznamy by sa dali akceptovať. Ale nemáme. A v tejto situácii je potrebné spraviť verejný zoznam v kódoch žiadosti. Lebo sme neskutočne závistlivý a neprajný národ.

A čo sa týka zoznamu, naozaj mám inú robotu, ako závistlivo pozerať, kto tam je, kto dostal a kto nie. A odkiaľ je. Sú to zbytočné starosti, ktoré zabavujú aj Vašu myseľ.

A čo sa týka skratky ASYF, máte na to svoj názor, ktorý sa snažíte presadiť. Pomerne sebecké. Ja sa nikoho nesnažím presvedčiť o tom, že keď si dá združenie skratku v Uzbečtine, Angličtine, alebo v Sinhálčine, že si to musí premenovať, a to z dôvvodu, že je na Slovensku. Je to slobodné rozhodutie. A závisí iba na členoch združenia. Absolútne na nich. Neporušujú nijaké ustanovenie ani nič. Okrem iného, počul som, že aj v Maďarsku a Srbsku používajú tamojší mladí farmári skratku v Angličtine. A v jedinej anglicky hovoriacej krajine európskej únie - Írsku - majú skratku po Írsky/keltsky. A tak. Doprajme ľuďom slobodne sa nazývať.

PS: Pán Zetor 7711. Zostaňme pri vykaní - je to slušné -a hlavne je to Slovensky. Iba v angličtine sa zvykne v bežnom rozhovore s novým človekom tykať.
JarLetoJesenZima je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-04-2017, 09:18   #174
Misko13
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 22
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Martin-AA
Zetor7711..... Áno tu prvu "chybičku" ako spomínaš/spomínate som samozrejme spravil, a v podstaate som to aj vo svojom prispevku uviedol. Je to vo výzve jasne dané "zo všetkých zdravotných poisťovní". Avšak až do dnešného dňa nerozumiem konaniu PPA v tom zmysle že vôbec žiadala akési doplnenia nakoľko vo výzve je jasne povedané že pri nesplnení všetkých náležitosti bude konanie automaticky zastavené. Chápal by som to v tom prípade ak by jej stačili resp. by akceptovala podklady vydané k AKTUÁLNEMU dátumu uvedenom v dodatočnom vyžiadaní. Ale ona to vážne žiadala k spätnému marcovému dátumu, teda k dátumu podania žiadosti ( v mojom prípade myslím k 7.3. 2016, prijali ju 8.3. 2016) Zetor píšeš, že to PPA od niekoho určite nežiadala spätne potvrdenie. No žiadala. Citujem z "Výzvy na doplnenie žiadosti o nenávratný finančný príspevok" ktorá mi bola doručená dňa resp. bola odoslaná 4.11. 2016 v ktorej sa okrem mojich údajov a požadovaných dokumentov uvádza, "Zároveň Vás upozorňujeme, že podmienky uvedené vo výzve na doplnenie žiadosti musí žiadateľ spĺňať ku dňu podania Žiadosti, t.j. doplnené doklady musia byť príslušnými inštitúciami vydané s dátumom, ktorý nesmie byť neskorší, ako dátum podania žiadosti o nenávratný finančný príspevok do podateľne PPA".

martin, toto urcite napadni, nemozu ta za toto vyhodit.
Misko13 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-04-2017, 09:27   #175
Ja1234
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 9
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Nechápem, prečo by nemohli byť žiadateľmi aj ľudia z ASYFu. Len pre to, že sa snažili ovplivniť, v akom znení má byť výzva? To mohol každý. Ak nepracujú priamo na orgáne, ktorí o podpore rozhoduje, alebo tam nemajú blízke rodinné zväzky, je to OK. A prečo by nemohlo byť viac žiadateľov z jednej rodiny? Čo je na tom špekulatívne? Každý s úspešných žiadateľov bude musieť splniť štandardný výstup aj podmienky ohľadom zamestnanosti a p. Tak nebude čo ja viem 10 kráv, ale 10 kráv + 10 koní a nebude zamestnaný 1, ale dvaja, traja... Aspoň si medzi sebou pomôžu. Keďže príjem z hospodárenia musí byť hlavný, tak budú musieť takto pracovať ako farmári všetci. Prečo znevýhodňovať ľudí za to, že sú rodina? Ak by druh z družkou podali obaja žiadosť a za miesto hospodárenia by označili každý iné miesto, nikdy by sa o nich nepolemizovalo. A je to to isté.

A ešte k tomu, že PPA žiadala antidatované potvrdenia, resp. navádzala žiadateľov na získavanie antidatovaných potvrdení. To je len jeden z možných výkladov, no právne moc neobstojí. PPA mala možnosť požiadať žiadateľov o doplnenie potvrdení, ak niečo chýbalo, napr. so ZP a podobne. Ak chcela spätný dátum, tak sa to dá vysvetliť aj tak, že dávala možnosť žiadateľom doplniť potvrdenia, ktoré v čase podania žiadostí mali k dispozícii, ale zabudli ich priložiť. Napr. Bol som pred podaním žiadosti na 20 úradoch, ktoré my vydali potvrdenia, ale do žiadosti som dal omylom len 19 a jednom my zostalo doma ležať na stole. Ak by sa tak stalo, mohol by som ho na vyzvanie PPA dodatočne doložiť. Viem, že to znie ako konštrukcia pritiahnutá za vlasi, ale je to iný výklad toho, ak PPA v novembri žiadala doložiť dokumenty s marcovím dátumom (pred podaním žiadosti). A možno sa to aj niekomu stalo. Ten môže byť teraz rád, že ho PPA upozornila na chybu - vyzvala na opravu.
Ja1234 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-04-2017, 10:54   #176
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal JarLetoJesenZima
Prajem Vám pekný deň Zetor 7711

Pojmy: "Osočovanie je vymyslená predikcia, predsudok, s negatívnym podtextom." To je to, keď mňa označíte za špekulanta. Ako vo vašom poslednom príspevku. Môžem to dokonca brať ako urážku.

Ako vravím, to že je niekto v združení, akomkoľvek, nebráni podať žiadosť. A ak sa podmienky výzvy spravodlivo vyhodnotia podľa pravidiel, a člen združenia by získal príspevok, je to úplne v poriadku. Podstatné je aby spĺňal pravidlá výzvy. Lebo občianske združenie je občianska iniciatíva. To nie je štátna správa.

Čo sa týka mien. Takto. Keby že máme intelektuálne vyspelú spoločnosť, verejné zoznamy by sa dali akceptovať. Ale nemáme. A v tejto situácii je potrebné spraviť verejný zoznam v kódoch žiadosti. Lebo sme neskutočne závistlivý a neprajný národ.

A čo sa týka zoznamu, naozaj mám inú robotu, ako závistlivo pozerať, kto tam je, kto dostal a kto nie. A odkiaľ je. Sú to zbytočné starosti, ktoré zabavujú aj Vašu myseľ.

A čo sa týka skratky ASYF, máte na to svoj názor, ktorý sa snažíte presadiť. Pomerne sebecké. Ja sa nikoho nesnažím presvedčiť o tom, že keď si dá združenie skratku v Uzbečtine, Angličtine, alebo v Sinhálčine, že si to musí premenovať, a to z dôvvodu, že je na Slovensku. Je to slobodné rozhodutie. A závisí iba na členoch združenia. Absolútne na nich. Neporušujú nijaké ustanovenie ani nič. Okrem iného, počul som, že aj v Maďarsku a Srbsku používajú tamojší mladí farmári skratku v Angličtine. A v jedinej anglicky hovoriacej krajine európskej únie - Írsku - majú skratku po Írsky/keltsky. A tak. Doprajme ľuďom slobodne sa nazývať.

PS: Pán Zetor 7711. Zostaňme pri vykaní - je to slušné -a hlavne je to Slovensky. Iba v angličtine sa zvykne v bežnom rozhovore s novým človekom tykať.
JarLetoJesenZima=Celý rok,
Takže Celý rok, sústreďte sa prosím na to čo čítate aj na to čo píšete
Nikde som nepísal, že ten kto je v združení si nemôže dať žiadosť, tak prosím neklamte a nezavádzajte všetkých tu ostatných.
Píšete, že občianske združenie je občianska iniciatíva a nie štátna správa. To vieme všetci aj bez Vás. Zrejme ste si asi nevšimli, že tou štátnou inštitúciou je PPA, ktorá výzvu vypísala a bude rozdeľovať financie EÚ.
Čo sa týka toho zoznamu .... ani na tretí x ste nepochopili čo som tým chcel povedať. Vy ste zrejme intelektuál a ten čo sa normálne slušne pýta kto a prečo bude mať v žiadosti vyhovené alebo nie, ten zrejme podľa Vás intelektuál asi nebude .... lebo má podľa Vás drzosť pýtať sa ako spravodlivo budú financie z fondov EÚ využité a komu pridelené.
Nesúhlasím s Vami, že je potrebné preto robiť zoznam v kódoch žiadosti. Prečo by sa tak malo robiť ? Pýtať sa prečo niekto financie mať pridelené bude a niekto nebude nie je ani závisť ani neprajnosť. Je to dokonca normálne, slušné aj transparentné. Ten "na ruby" napísaný zoznam by si mal práveže prezrieť každý jeden žiadateľ o NFP. Každý jeden .... tak ako ste si ho už pozrel zrejme aj Vy. Nikoho to nebude zaťažovať ani rozptyľovať.
A ešte raz sa vrátim k tým špekulantom.
Čudujete sa mne, že o nich hovorím ?
Veď o nich sa hovorí aj na PPA aj v anglickej skratke Združenia mladých farmárov .... taká je realita. Vy to nesledujete, nezaujímate sa o to ?
Také sú potom aj Vaše názory .... Bohužiaľ
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-04-2017, 11:44   #177
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Zetor a JarLetoJesenZima, zbytocne zahlcujete diskusiu osobnymi invektivami a ani jeden nemate pravdu. Riesit, ci ma byt skratka anglicka? To vazne? Ved aj APA je anglicka a neriesi nikto. A jasne, ze cely projekt bol nastaveny pre spekulantov, ale nie je im co zavidiet. Zmeni sa garnitura a este budu musiet vracat- vzdy je riziko ist do takeho kseftu. Jediny, kto sa nabali, su tie poradenske agentury.
A praveze by malo byt vsetko transparentne a neskryvat sa pre moznymi "zavistlivcami". Ja tiez figurujem v zozname prijimatelov priamych platieb a vobec mi to nevadi. Ked je vsetko transparentne, nie je priestor na spekulacie. To je retorika Smeru- vsetko skryt. Ale vsetko, co je z verejnych zdrojov, ma byt zverejnene.
Pekny den.
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-04-2017, 11:54   #178
JarLetoJesenZima
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 5
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Máte radosť zo zmeny názvov a mien. Pristúpim na Vašu hru :-)
Zetor 7711 = Brňák bez predku
Takže vás budem volať Brňák bez predku :-)

- Takže Brňák bez predku, sústreďte sa prosím na to čo čítate aj na to čo píšete. Písali ste napríklad menovite mená predsedníctva. A dávali do súvislosti so zoznamom žiadateľov a zároveň dávali otázku či je to náhoda? A ja Vám vravím, že ak sú dodržané pravidlá, tak by ste sa nemali nad tým vzrušovať.

Pýtať sa, ako spravodlivo budú financie rozdelené je správna požiadavka. Myslím si, že to je povinnosť dohliadať na štát.
No potrebné je aj pamätať na ochranu súkromia. Ak v lotérii vyhráte 65000 €, tiež to Tipos nezverejní, lebo vie, že na Slovensku je mnoho neprajníkov, lupičov a vypaľovačov, ktorí by si z týchto peňazí chceli uchmatnúť. Podobné je to aj s výzvou 6.1.

Som rád, že viete, čo je občianske združenie, aj čo je PPA. To ma teší. Určite poznáte aj nejakú kartovú hru. A vysvetlím Vám to príkladom. Predstavte si, že PPA je bankár, nastavila pravidlá hry a rozdala karty. Prečo to spravila tak ako to spravila, to by sme sa všetci spoločne mali spýtať. Nechala tak priestor množstvu rôznych variácií. Ale pripomínam, PPA rozdala karty a povedala pravidlá. A to, ako kto naloží s kartami, kto ako využije svoje možnosti, ako zahrá svoju hru, to je všetko len dôsledkom rozhodnutia PPA. V tomto kontexte je špekulant každý účastník hry. Každý, kto vezme do ruky karty a hrá, napíše žiadosť a čaká. Lebo to robí namiesto kŕmenia dobytka, alebo práce na poli. Je to zlé? Tak to je nastavené.

PS: Teší ma, že ma považujete za intelektuála, je to pre mňa kompliment a povzbudenie. Dôkaz o tom, že moje príspevky majú logiku.
JarLetoJesenZima je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-04-2017, 12:19   #179
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

dostal dnes niekto odpoved?
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-04-2017, 12:26   #180
JackoPeter
člen
 
Registrovaný od: Mar 2017
Príspevky: 8
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal peter82
dostal dnes niekto odpoved?
Nie uvidíme čo ukáže další týždeň
JackoPeter je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 07:59.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..