AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 22-04-2017, 10:46   #191
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal JarLetoJesenZima
Máte radosť zo zmeny názvov a mien. Pristúpim na Vašu hru :-)
Zetor 7711 = Brňák bez predku
Takže vás budem volať Brňák bez predku :-)

- Takže Brňák bez predku, sústreďte sa prosím na to čo čítate aj na to čo píšete. Písali ste napríklad menovite mená predsedníctva. A dávali do súvislosti so zoznamom žiadateľov a zároveň dávali otázku či je to náhoda? A ja Vám vravím, že ak sú dodržané pravidlá, tak by ste sa nemali nad tým vzrušovať.

Pýtať sa, ako spravodlivo budú financie rozdelené je správna požiadavka. Myslím si, že to je povinnosť dohliadať na štát.
No potrebné je aj pamätať na ochranu súkromia. Ak v lotérii vyhráte 65000 €, tiež to Tipos nezverejní, lebo vie, že na Slovensku je mnoho neprajníkov, lupičov a vypaľovačov, ktorí by si z týchto peňazí chceli uchmatnúť. Podobné je to aj s výzvou 6.1.

Som rád, že viete, čo je občianske združenie, aj čo je PPA. To ma teší. Určite poznáte aj nejakú kartovú hru. A vysvetlím Vám to príkladom. Predstavte si, že PPA je bankár, nastavila pravidlá hry a rozdala karty. Prečo to spravila tak ako to spravila, to by sme sa všetci spoločne mali spýtať. Nechala tak priestor množstvu rôznych variácií. Ale pripomínam, PPA rozdala karty a povedala pravidlá. A to, ako kto naloží s kartami, kto ako využije svoje možnosti, ako zahrá svoju hru, to je všetko len dôsledkom rozhodnutia PPA. V tomto kontexte je špekulant každý účastník hry. Každý, kto vezme do ruky karty a hrá, napíše žiadosť a čaká. Lebo to robí namiesto kŕmenia dobytka, alebo práce na poli. Je to zlé? Tak to je nastavené.

PS: Teší ma, že ma považujete za intelektuála, je to pre mňa kompliment a povzbudenie. Dôkaz o tom, že moje príspevky majú logiku.
JarLetJesenZima,
ospravedlňujem sa za výraz ale Ty si Čistá trúba, intelektuálna čistá trúba , naozaj tie Tvoje príspevky nemajú chybu a môžeš byť na ne iba hrdý
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 22-04-2017, 11:04   #192
dowink
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 21
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

ked chodi niekto na facebook je tam pán Hlučil.On je odbornik na túto temu tak napiste jemu.Vie zaisto uplne všetko..
dowink je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 22-04-2017, 12:52   #193
JarLetoJesenZima
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 5
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Nefrit
Zetor a JarLetoJesenZima, zbytocne zahlcujete diskusiu osobnymi invektivami a ani jeden nemate pravdu. Riesit, ci ma byt skratka anglicka? To vazne? Ved aj APA je anglicka a neriesi nikto. A jasne, ze cely projekt bol nastaveny pre spekulantov, ale nie je im co zavidiet. Zmeni sa garnitura a este budu musiet vracat- vzdy je riziko ist do takeho kseftu. Jediny, kto sa nabali, su tie poradenske agentury.
A praveze by malo byt vsetko transparentne a neskryvat sa pre moznymi "zavistlivcami". Ja tiez figurujem v zozname prijimatelov priamych platieb a vobec mi to nevadi. Ked je vsetko transparentne, nie je priestor na spekulacie. To je retorika Smeru- vsetko skryt. Ale vsetko, co je z verejnych zdrojov, ma byt zverejnene.
Pekny den.

1) Ak sa v niečom mýlim, napíšte mi to.
2) Ak by vás niekto neprávom označil za špekulanta, alebo trúbu, je povinnosťou reagovať a brániť sa.
JarLetoJesenZima je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 22-04-2017, 13:01   #194
JarLetoJesenZima
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 5
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Zetor7711
JarLetJesenZima,
ospravedlňujem sa za výraz ale Ty si Čistá trúba, intelektuálna čistá trúba , naozaj tie Tvoje príspevky nemajú chybu a môžeš byť na ne iba hrdý


Opät sme pri tom anglickom tykaní.
1) Navrhujem - zostaňme pri vykaní.
2) A tiež navrhujem- neurážajme sa pojmami "špekulant, čistá trúba". Vypovedá to síce o vašom slovníku, no myslím si, že by sme mohli zachovať slušnosť.

3) Ak v mojich príspevkoch píšem niekde nepravdu, povedzte mi to.
JarLetoJesenZima je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 22-04-2017, 22:18   #195
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Nebudem už na Teba vôbec reagovať lebo mám pocit, že si nastrčený provokatér ....
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 23-04-2017, 18:03   #196
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Nastava posledny tyzden tak uvidime co prinesie....
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 24-04-2017, 09:25   #197
Herbarec
člen
 
Registrovaný od: Nov 2015
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Misko13
Fakt je tvoja uvaha nespravna. Musia ti dat moznost na doplnenie chybajucich nalezitosti a nemozu spekulovat, ci to potvrdenie mas a len si ho zabudol prilozit. Takto sa to nikdy neriesi. POkial su teda informacie spravne a od niektorych farmarov ziadaju dokumenty so spätnym datumom, tak je ich postup nespravny a napadnutelny. Ja by som sa urcite odvolal jednak na riadiaci organ a jednak aj na vyssie organy ako CKO a pod.


Nemusa dat moznost... V instrukciach k ziadosti bolo jasne napisane, ze ak ziadost nebude kompletna,tzn. nebude mat vsetky prilohy, bude okamzite zamietnuta. To, ze im dali moznost dolozit dodatocne tieto chybajuce potvrdenia, pre pripad , ze ich mali ale omylom zabudli vlozit do obalky, je ustretovy krok..... Nemuseli im dat tuto moznost..... To neznamena,ze chceli antidatovane potvdenia.
Herbarec je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 24-04-2017, 09:52   #198
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Herbarec
Nemusa dat moznost... V instrukciach k ziadosti bolo jasne napisane, ze ak ziadost nebude kompletna,tzn. nebude mat vsetky prilohy, bude okamzite zamietnuta. To, ze im dali moznost dolozit dodatocne tieto chybajuce potvrdenia, pre pripad , ze ich mali ale omylom zabudli vlozit do obalky, je ustretovy krok..... Nemuseli im dat tuto moznost..... To neznamena,ze chceli antidatovane potvdenia.
Ja si myslím, že museli a aj dali možnosť chyby a nedostatky opraviť a doplniť.
Neviem o akých inštrukciách píšeš ale v príručke pre žiadateľov je jasne napísané, že ak bude potrebné, budú žiadateľom zasielané výzvy na doplnenie. Podľa mnohých vyjadrení tu na tomto fóre, sa tak aj dialo .... a asi je to aj v poriadku a pre žiadateľov, mladých farmárov aj dobre ...
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 24-04-2017, 10:01   #199
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Zetor7711
Ja si myslím, že museli a aj dali možnosť chyby a nedostatky opraviť a doplniť.
Neviem o akých inštrukciách píšeš ale v príručke pre žiadateľov je jasne napísané, že ak bude potrebné, budú žiadateľom zasielané výzvy na doplnenie. Podľa mnohých vyjadrení tu na tomto fóre, sa tak aj dialo .... a asi je to aj v poriadku a pre žiadateľov, mladých farmárov aj dobre ...

Ano vyzvy na doplnenie aj zasielali....Ja som mal vsetky zdravotne poistovne na rodne cislo a potom my dosiel papier aby som to doplnil na ico..takze rychlo som to vybavil a zaslal tak ako to ziadali ...Tak a teraz uz len cakam..
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 24-04-2017, 10:48   #200
dowink
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 21
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Zetro ser na to.nema zmysel nič riešit...ani nikoho.Nechaj odbornikov ,oni maju svoj svet
dowink je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 01:05.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..