AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Lesníctvo a poľovníctvo
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Lesníctvo a poľovníctvo Diskusia na témy z oblasti lesníctva, drevárskej výroby, ochrany lesa, poľovníctva...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 11-01-2017, 18:05   #1
Miki173
člen
 
Registrovaný od: Jan 2017
Príspevky: 1
Počiatočné Dokedy budeme tolerovať pseudoochranárov?!

Dobrý deň, už neviem na koho sa obráťiť ale to už sa takto dalej nedá,či na sociálnych sieťach v médiach nas osočujú kritzujú ľudia ktorý nenesú nijakú hmotnú či finančnú zodpovednosť za to čo napáchajú svojím petíciami a aktivitami proti poľovníctvu kedy účelovo obmedzujú výkon práva poľovníctva bezohladu na to že nemajú ani odbornú spôsobilosť a ani šajnu čo to poľovníctvo v pravom slova zmysle je,viete mi odpovedať ako je možne že sa nič nedosiahlo monitoringom ohladom medveda hnedého ktorý ukázal neúnosné stavy a napriek tohto ročným problémov v tatrách pri požiadavke odstrelu 78synatropných jedincov vdaka ochranarom sa odlovili iba dva?ako je možné že sa nik prakticky nepresvedčil o problematike vlka dravého v konkretných lokalitách a vznikol manažment ktorému predchadzali absurdity od stola za účasti tých ktorý sa prezentovali situáciou okolo kormorana ktorý dnes napachal neskutočne škody na rybničnom hospodarstve tý istý boli za vehmentnej podpory naivnej a zhyčkanej verejnosti v tatrách aby nechali prírodu napospas lykožrútom...ako je možné že týto ludia majú priestor v médiach na prezentáciu svojich absurdít ako huby po daždi vznikaju stranky na sociálnych sietach kde sa radový občan bez najmenšej snahy vôbec zmaysliet vyjadrí za regulaciu polovníctva kedy zver stavia do pozicie človeka ako je možné že napriek dôkazom o ilegálnom odstrele vlka dravého vzniklo nejake pohranične pasmo napriek suverenite štátu na zaklade nepodložených argumentov aby ja som vo svojom revíri vlka krmil a druhy mali možnost jeho regulacie ako je možne že tito skupiny su vôbec bez nesenia zodpovednosti prizivane ku konaniam a k riešeniam problematiky bez odbornej sposobilosti poznania problematiky v konkrétnych regiónoch ked ich cielom je vytlkanie finančných prostriedkov z vrecak danovych poplatníkov pri čom veselo šliapu po vlastníckych právach a právach prenajímatelov polovních revírov....štát má nemalé prímy z polovníctva nie všade je to ružové preto nerozumieim súčasnému stavu ani tomu načo máme SPK ktorá sa dodnes neprezentovala obyčajným zastaním si nás nevidel som nikoho z čelných aby zakročili proti novodbým spasitelom prírody...ako može petícia obyčajného občana obmedzit mna ktorý som riadený zakonom stanovami domácim poriadkom a v prírpade pochybenia sa na mna vstahuje trestný zákon sankcie a ine opatrenia ....toto už rezonuje v spoločnosti dlho a nevidím svetlu buducnost...vidím zdecimované tatry premnožené medvede prázdne rieky po inavzii kormorana strhavany dobytok vystresovanú zver v lokalitách enormného tlaku vlka,krajinu zdecimovanu velkoplošným hospodárením,niet malej zveri les je plný nezodpovedných psíčkarov rekreantov turistov a my sme terčom vysmechu osočovania kritiky hoc naša zaluba nas čosi stojí hlavne čas a chut zveladovat štatom do ruk dane....je možnost nejak zakone obmedzit dosah týchto skupín skor ako polovníctvo privedu na smetisko dejín či musí dojst až k extremu ako na polane že si kompetentný uvedomia čo treba skutočne chránit navzdory fanatikom ... kiežby tento postup nebol len ojedinelým svetielkom v tme...nie za všetko si možme samy aj ked máme podiel viny...polovníkom sa nestavame zo dna na den ako ochranar čo sa poškriabe rano na zadku a už večer sa viaže retazou o stromy je to tolerovany extrémizmus to musí skončiť ... chystaju sa dlašie petície tak chcem vediet či sa nájde niekto tuna aby konečne zakročil aby si poniektorý uvedomili že nie je všetko všetkých a demokracia nie je anarchia...
Miki173 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 19-10-2017, 16:15   #2
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: Dokedy budeme tolerovať pseudoochranárov?!

Nie som ochranár, ale s poľovníkmi mám veľmi zlé skúsenosti. Stavajú si na mojich pozemkoch bez môjho vedomia poľovnícke zariadenia, /strelnice/, kŕmidlá, orezávajú ovocné stromy, kradnú mi úrodu. Strieľajú aj v noci pri zamračenej oblohe. Slovné útoky sú už pri každom strete. Pritom nemám s nimi podpísanú žiadnu zmluvu o výkone práva poľovníctva a ani mi neplatia žiadne nájomné. Ochranári mi nikdy žiadnu škodu nespôsobili, práve naopak, keď som potreboval pomocnú ruku pomohli......
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-12-2017, 23:03   #3
enalevi
člen
 
Registrovaný od: May 2014
Príspevky: 16
Počiatočné Re: Dokedy budeme tolerovať pseudoochranárov?!

Aj ja man velmi zle skusenosti s polovnikmi.
enalevi je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-01-2018, 13:45   #4
Kalach
člen
 
Registrovaný od: Jan 2018
Príspevky: 1
Počiatočné Re: Dokedy budeme tolerovať pseudoochranárov?!

Miki173 plne s tebou súhlasím a viem že to nepíšem iba sám za seba.
Kalach je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 13:17.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..