AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 04-05-2017, 20:45   #231
Andrej 83
člen
 
Registrovaný od: May 2017
Príspevky: 7
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Ani nám zatiaľ nič neprišlo, tak dúfam že príde dobrá správa, bodov sme mali dosť. Keďže nikde nie sú zverejnené počty bodov, môže sa stať aj to že príde papier, že pre nedostatok financií nedostaneme nič. Viac menej už s tými peniazmi ani veľmi nerátam, ale ak prídu pomôžu. Bol by som rád keby už prišla hocijaká odpoveď, len nech už nečakám ako blbec a viem na čom som.
Andrej 83 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 05-05-2017, 06:22   #232
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Andrej 83
Ani nám zatiaľ nič neprišlo, tak dúfam že príde dobrá správa, bodov sme mali dosť. Keďže nikde nie sú zverejnené počty bodov, môže sa stať aj to že príde papier, že pre nedostatok financií nedostaneme nič. Viac menej už s tými peniazmi ani veľmi nerátam, ale ak prídu pomôžu. Bol by som rád keby už prišla hocijaká odpoveď, len nech už nečakám ako blbec a viem na čom som.

Ved aj ja to hovorim nech uz daco pride a nerobia z nas debilov lebo mam uz taky pocit ze si z nas robia debilov....
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-05-2017, 07:58   #233
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Andrej 83
Ani nám zatiaľ nič neprišlo, tak dúfam že príde dobrá správa, bodov sme mali dosť. Keďže nikde nie sú zverejnené počty bodov, môže sa stať aj to že príde papier, že pre nedostatok financií nedostaneme nič. Viac menej už s tými peniazmi ani veľmi nerátam, ale ak prídu pomôžu. Bol by som rád keby už prišla hocijaká odpoveď, len nech už nečakám ako blbec a viem na čom som.
No, Andrej 83 .... všetci aj tu aj mimo tohto projektu vedia ako to je resp. bolo zariadené na získanie tých "dosť bodov". Ak si čo i len trochu rozumný človek pozrie bodovací systém, musí prísť na to, kto a prečo ho nastavil tak hlúpo. Lebo tých "dosť bodov" mohol získať napr. mladý človek s ukončenou VŠ, ktorý 2 roky nič nerobil, pardon, chodil sa podpisovať na Úrad práce a zaťažoval sociálny systém štátu. To poprvé. A je to aj veľmi smutné, že vzdelaní ľudia nie sú schopní nájsť si prácu. Už iba za "túto lenivosť" si mohol narátať napr. 11-14 bodov. A si agentúre dal vypracovať projekt lebo pochybujem, že to dokázal sám, a natáral tam, že ako neskúsený a pred tým nič nerobiaci človek príjme možno aj dvoch či viac zamestnancov a štandardný výstup urobí väčší ako 25 000 €, mohol si "pripočítať" možno ďalších 12 bodov. To je tak asi 25 bodov pre niekoho kto sa 2 roky nevedel zamestnať, ja hovorím, že sa mu nechcelo ani prstom pohnúť. Ja verím, že to nie je Tvoj prípad. No, a ak si pomyslím, že tento nie príliš pracovitý človek sa začne zaoberať živočíšnou výrobou ( bod č.3 v bodovacom kritériu ) kde sa farmári nevedia čo je piatok, sviatok, sobota, nedeľa ....... má takýto náš mladý začínajúci farmár vyše 30 bodov ako nič ... Aby ma niekto neobviňoval, že závisť alebo neprajnosť, určite nie. Toto je skutočná realita. A pre takýchto špekulantov, ktorí sa spoliehajú iba na body lebo tak to Bohužiaľ bolo a je nastavené, nedostanú podporu tí, ktorí napr. už začali .... stali sa už aj aktívnymi farmármi v zmysle priamych platieb, už aj produkujú ... no nechvália sa počtom bodov a nemajú 2 roky natrčenú ruku a nehovoria "dajte mi"
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-05-2017, 09:26   #234
Menirs
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 31
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Zdravím, nikto sa tu nechávali počtom bodov, ty ktorý napísali počet bodov len vyhoveli tým ktorý boli na to zvedavý, ja som tiež zvedavy kto má koľko bodov, kto má aké šance, kde bude hladina schvalenia projektov. Čo sa uradu práce týka. Do projektu sa mohli zapojit aj tý (tie) ktorý/é boli na rodičovskej dovolenke (evidencia na úrade práce) a vybrali SHR prip. Založili s.r.o.

Naposledy upravil Menirs : 05-05-2017 o 10:03.
Menirs je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-05-2017, 12:33   #235
dowink
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 21
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Zetor teba by som rad poznal osobne pretoze očividne si neni kkt...som rad ze sú tu ludia čo vidia čo za odrby sa tu dejú.Body body body...udrzatelnost?? ta nikoho nezajima. ten vysokoškolak aj ked ma vysoku skolu vie *****. Aby som ja za vysokoškolačku ing vypisoval hlasenie do žiliny?? som murar!!!! ona ing!!! ale ved dostane lowe niečo porobi a potom jej to zpobere exekutor lebo nebude vedet ...nič
dowink je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-05-2017, 13:21   #236
Andrej 83
člen
 
Registrovaný od: May 2017
Príspevky: 7
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Nie som vysokoškolsky vzdelaný a ani som nebol nezamestnaný keď sme s manželkou podávali projekt. Keďže ona má vzdelanie a bola akurát po materskej písali sme to na ňu, lebo ja by som mal pri tých istých podmienkach ak si dobre pamätám o 13 bodov menej. Kto chce pracovať v poľnohospodárstve a myslí si že bude na začiatku robiť osem hodín denne a päť dní v týždni tak ten sa asi z toho sna zobudí s boľavou hlavou.
K tomu štandardnému výstupu len toľko, že 25000 je podľa mňa minimum ak to má byť pre mňa hlavný príjem. Keď si predstavím, že len cena práce na jedného zamestnanca, čiže mňa s čistým platom okolo 700 € je za rok okolo 15000 €, k tomu treba rátať réžiu, ostatné náklady a rezervu na zlý rok, tak bude málo aj 35000 €. Ak mám iba živoriť a trápiť sa tak to radšej budem robiť v malom popri práci, ako doteraz, síce bez dotácií ale bez kontrol z PPA a noža na krku. Pre mňa by bolo schválenie projektu dobré hlavne z toho dôvodu, že by som sa mohol odstrihnúť od zamestnania bez toho aby sme sa doma hádali. Rodinu treba živiť a niekedy je ťažké odstrihnúť sa od istého príjmu. Ja si myslím, že by ma to len posunulo ďalej, no manželka chce mať istotu a na rozhodovanie sme dvaja.
Andrej 83 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-05-2017, 14:27   #237
BBteam
člen
 
Registrovaný od: May 2017
Príspevky: 1
Angry Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Ja som mal 86 bodov, nedostal som zatiaľ žiadnu odpoveď.
BBteam je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-05-2017, 16:16   #238
khg123
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Zdravim,

tiez cakam na vyhodnotenie a to som mal viac ako 90 bodov, takze by so povedal ze zatial neposielali vyzrozumenia ani tym ktorym projekt schvalili (teda dufam ze sa mozem ratat do skupiny ktora by mala dostat podporu).
K danej teme zacania podnikania, pre uplneho zaciatocnika nieje postacujuca ani suma 50 000, vsetci co si naivne myslia ze takato finančna pomoc im zabezpeci zivobytie sa hrubo mylia. Zacinal som od nuly, s jednym starym traktorom a 2 ha pôdy, po 10 rokoch este stale chodim do prace a polnohospodarstvo mam len ako "koniček" a za teraz si môzem s kludnym srdcom povedat ze môzem dat vypoved a venovat sa len polnohospodarstvu.
Vsetkym tym co nemaju aspon 75 ha pôdy, strojovy park a dobre vybudovane zazemie by som chcel len odporucat aby si prepocitaly kolko zaplatia za tych 5 rokov na odvodoch, a kolko im realne ostane penazi na podnikanie.Ci sa im vlastne v pripade schalenia oplati dotaciu zobrat. Lebo pri porusenie resp. nedodrzani podmienok sa pravdaze musi cela suma vratit. Este by som chcel upozornit ze peniaze z tejto dotacie sa NESMU pouzit na reziine naklady ako su mzdy, PHM najmy atd. Takze vsetky tieto naklady sa musia vykryt uz zo zisku.
khg123 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-05-2017, 19:38   #239
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal BBteam
Ja som mal 86 bodov, nedostal som zatiaľ žiadnu odpoveď.



Dnes som posielal meil na PPA a bolo my odpisane ze od dnessneho datumu zacinaju posielat papiere tym ktorym bolo projekt schvaleny a potom nasledne budu posielat papiere tym ktory aj vyhoveli ale uz niesu peniaze...
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-05-2017, 19:40   #240
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal BBteam
Ja som mal 86 bodov, nedostal som zatiaľ žiadnu odpoveď.


Dnes som posielal meil na PPa a prisla my odpoved ze od dnes zacinaju posielat papiere tym ktorym projekt bol schvaleny a nasedne budu posielat tym ktorym by aj bol schvaleny ale uz niesu peniaze....Takze uvidime co pride...
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 20:34.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..