AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 24-09-2015, 08:23   #1
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné ako postupovat pri vrateni pôdy do uzivania

Dodry den.potrebujem radu ohladne postupu pri vrateni pozemkov do vlastneho uzivania,a to konkretne toto... minulý rok som dal žiadost o vrátenie pozemkov do vlastného užívania na babku mojej ženy, ale ona medzičasom prepísala všetky pozemky na svoju dceru (teda moju terajšiu) Svokru a ja by som ich chcel od nej do prenajmu,ako mam postupovat? žiadost o vydanie mám podpísanu aj od družstva,ale majitelka je už teraz svokra,je mi druzstvo povinne v tomto pripade vydat podu hned teraz nakolko druzstvo a svokra,teda nova majitelka pody nemaju medzi sebou ziadnu zmluvu?lebo v podstate teraz jej za podu neplatia ale vyuzivaju ju.mozem snou ja spisat najonmnu zmluvu a ziadat vymerat pozemok od druzstva hned teraz?dufam ze som to napisal dost zrozumitelne.dakujem

Naposledy upravil Lukas4x4 : 25-09-2015 o 19:26.
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 26-09-2015, 19:07   #2
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: ako postupovat pri vrateni pôdy do uzivania

nik nevie??? to snád nie.
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 26-09-2015, 22:31   #3
marekj
člen
 
Registrovaný od: May 2014
Príspevky: 45
Počiatočné Re: ako postupovat pri vrateni pôdy do uzivania

tak na začiatok ked družstvo malo uzatvorenu zmluvu s babkou a teraz je to už prepisane na tvoju svokru tak svokra musi pokračovať v tejto zmluve dalej do kedy je dohodnuta doba nájmu. Ale v tvojom pripade tvoja svokra tá môze samozrejme rok do predu zmluvu vypovedať a dať tu pôdu tebe do najmu lebo si myslím že ona je ako blízka osoba prenajimaťela (myslim teba).Piše sa o tom v §13 bod 2
Dalej je už len dohoda medzi tebou a družstvom ako ti tie parcely vymeraju, ale ked nemaš k niektorim parcelam pristup tam môže byť problem. Určite si myslim žeby si chcel tie parcely po kope no a družstvu sa asi nebude tak isto pačilo ked si budeš niekde obrabať rolu v ich strede pola je tam len všetko vec dohody inak všetko sa o tom píše §12 a 12,a
Treba si len naštududovať. Zakon o najme pôdy tam maš všetko určite nestači to len raz prečitať treba viacej krat čitať, studovať a rozmyšlať a tak prideš na všetko čo potrebuješ keby si niečo ešte potreboval opytať sa tak napiš

Ešťe som zabudol Zmluvu o nájme pozemku na poľnohospodárske účely dohodnutú na neurčitý čas možno vypovedať k
1. novembru. Výpovedná lehota je jeden rok, ak sa nedohodne inak.

Vela zdaru


Zákon č. 504/2003 Z. z.
marekj je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 28-09-2015, 08:58   #4
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: ako postupovat pri vrateni pôdy do uzivania

Lenze ja uz som podal ziádost o vratenie pody minuly rok na babku,ale babka medzi tym prepisala vsetku podu na svoju dceru,teda moju terajsiu svokru.a druzstvo mi povedalo ze nevie co ma teraz robit...mam teda aj tak pravo na vydanie pozemkou?aj ked uz tie pozemky maju ineho vlastnika ale ziadost o vydanie bola uzatvorena z predchadzajucim majitelom?toto neviem...dakujem
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 28-09-2015, 12:27   #5
marekj
člen
 
Registrovaný od: May 2014
Príspevky: 45
Počiatočné Re: ako postupovat pri vrateni pôdy do uzivania

no ked družstvo ti žiadosť podpisalo že z tym suhlasi tak ja nevidim problem.Uzatvor so svokrou zmluvu a hotovo.Ty zmluvu na začiatok ani nemusiš mať, stači ked začneš pôdu obrabať a tym padom si už podla zakonna najomca.
marekj je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 28-09-2015, 12:48   #6
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: ako postupovat pri vrateni pôdy do uzivania

Ale oni mi ju nechcu vydat na tu babku lebo ked pozerali kataster tak babka uz nema nic,vsetko je prepisane na jej dceru,teda na svokru a tym padom mi nechce vydat podu ktora uz neni pisana na babku...oni chcu novu ziadost o vydanie ktoru poda terajsia majitelka teda svokra...nemate cislo telefonu na niekoho kto v tom chodi?dakujem.kludne aj do sukromnej spravy.dakujem

Naposledy upravil Lukas4x4 : 28-09-2015 o 12:50.
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 10-11-2017, 21:23   #7
porsche19
člen
 
Registrovaný od: Nov 2017
Príspevky: 2
Počiatočné Re: ako postupovat pri vrateni pôdy do uzivania

Dobry den.

Aj ja by som sa chcel spytat na podu.V septembri som poslal list podla zakona 504/2003 na prevzatie a vratenie mojho pozemku polno.druzstvu a prisla mi odpoved ze mam im poslal cislo uctu ze mi budu posielat najomne nakolko maju platnu zmluvu z pozemkovym fondom.

Ide o to ze ja im tu podu nenecham a ani nedam do najmu len vymenim za pristupnu! Na pozemkovom fonde su dostupne zmluvy kde moje parcelne cislo nikde nie je v zmluve uvedene.Rozne dve firmy maju uzatvorene tie iste parcelne cisla a na vsetko ak spravne rozumiem beru dvojite dotacie?Rozumiem,ked je neznamy vlastnik ze to spravuje pozemkovy fond a moze to dat do najmu druzstvu.Ale ja som bol vzdy znami vlastnik aj znama adresa.Nikdy nebola uzatvorena ziadna najomna zmluva.

Prosim o pomoc ako mam dalej postupova?

dakujem

Naposledy upravil porsche19 : 11-11-2017 o 09:32.
porsche19 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 09-05-2018, 13:08   #8
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: ako postupovat pri vrateni pôdy do uzivania

korupcia na kazdom kroku.

Naposledy upravil Lukas4x4 : 14-05-2018 o 10:03.
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 00:17.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..