AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 19-06-2011, 12:40   #1
Ctibori
člen
 
Registrovaný od: Apr 2007
Príspevky: 27
Unhappy Ako upraviť polievaciu vodu?

Na záhradke som vybudoval celkom schopný polievací systém, (z hora vežičky obsiahnú celú záhradu) , polievanie je nastavené na noc cca o 4, hodine, bohužiaľ mám tak železitú vodu, že po niekoľkých polievaní mi ostala fólia,ktorú tiež zasiahne táto voda natoľko červená, že cez ňu pomaly nevidieť slnko. Rozbor vody ukázal, že je obsah železa asi 25x vyšší, než povoľuje norma. Mám aj vysoký obsah vápnika . Studňa je 14m hlboká a v miestnych pomeroch by bol veľký problém ísť hlbšie. Záhradku mám od bytu cca 1 km. Preto o polievaní len ku koreňom z hadicou ráno , neuvažujem. Myslím si, že ani rastlinám neprospieva ten vysoký obsah železa. Ak mi niekto chcete , alebo viete poradiť nejakým spôsobom upraviť vodu, myslím na primiešavanie nejakého hnojiva, prípadne chémie na odbúranie prebytočného železa a chcete k tomu presnejšie údaje o zložení vode, rád poskytnem , prípadne dobrú radu som ochotný aj zaplatiť. Mám tam ponorné čerpadlo , ale dávkovanie do polievacej vody by som vyriešil. Bola by tu možnosť načerpať vodu do nejakej nádrži, pridať chlórňan , nechať odstáť cca 2 dni , potom s druhým čerpadlom(po odkalení) s tejto nádoby polievať.Táto možnosť je však pre dané podmienky tiež dosť nákladná.( Nové čerpadlo a prebudovanie zavlažovacieho systému. )
Ctibori je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 16:21.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..