AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 12-03-2008, 18:51   #1
peterbrindza
člen
 
Registrovaný od: Mar 2008
Príspevky: 3
Počiatočné Ako sa zbaviť hryzca vodného?

Poradí mi niekto ako sa zbaviť hryzca vodného, ľudovo nazývaného vodná myš? Nasťahoval sa mi jazierka s objemom asi 4m3. Je to jazierko budované na nepriepustnom ílovom podloží pri močiari zamerané na chov koi kaprov.
Robí mi tam totiž šarapatu, kedže mi neustále podrýva breh jazierka a to kazí dojem z peknej vodnej plochy.
Za dobrú radu vopred ďakujem.
peterbrindza je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 24-03-2008, 09:45   #2
dodino
člen
 
Registrovaný od: Mar 2008
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Ako sa zbaviť hryzca vodného?

mohol by pomoct elektronicky odpudzovac hlodavcov a krtkov, je na solarnu bateriu a su rozne dosahy. dodky

Naposledy upravil dodino : 24-03-2008 o 09:49.
dodino je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 24-03-2008, 21:11   #3
Zlatisia
člen
 
Registrovaný od: Mar 2008
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Ako sa zbaviť hryzca vodného?

Dobrý, no hryzec trápi aj nás. Ešte sme tiež neprišli na to ako sa ho zbaviť. Nám totiž obhrýza korene mladých stromkov a samozrejme následne odumrú.Minulý rok sme skúsili zasadiť mladý stromček do jamy ktorú sme vystlali pletivom s každej strany, aj zvrchu tak uvidíme či ho to odradí. Skúsili sme aj dymovnice ale vôbec to nepomohlo. A čo sa týka tých odpudzovačov, neviem koľko by som ich potrebovala na záhradu o rozlohe cca 1 ha. Vy dodino máte s tým skúsenosti? Úspešné? a nezvyknú si na to časom?
Zlatisia je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-03-2008, 13:02   #4
ivanas1
člen
 
Registrovaný od: Mar 2008
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Ako sa zbaviť hryzca vodného?

pletivo je dobrý nápad..alebo ešte kliešťové pasce (len treba byť zručný pri "kladení" )..Alebo prípravky : DELICIA GASTOXIN, RODEX a pod..

Naposledy upravil ivanas1 : 25-03-2008 o 13:05.
ivanas1 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-03-2008, 13:26   #5
dodino
člen
 
Registrovaný od: Mar 2008
Príspevky: 3
Cool Re: Ako sa zbaviť hryzca vodného?

...ano, zrucny pri kladeni....lebo tieto zvierata su strasne prefikane a vsimnu si kazdy zasah napr. do nory...tie odpudzovace zvacsa funguju, i ked na takom velkom priestranstve, tazko povedat a pokial nie je pozemok nejakym sposobom oddeleny od susediaceho, napr. pole, vidim to dost problematicke, pretoze hryzce budu stale prechadzat. Z dlhodobeho hladiska neviem povedat, jeden znamy ho pouzival na potkana, ale v tom pripade to nefungovalo....na druhej strane, ktovie ci fungoval odpudzovac...Najlepsie bude ked sa o tomto poradite s obchodnikom, ktory asi bude vediet o odpudzovacoch najviac, pri ploche 1ha by nebolo velmi dobre keby to nevyslo z hladiska investicie do odpudzovacov...
dodino je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-03-2008, 14:12   #6
ivanas1
člen
 
Registrovaný od: Mar 2008
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Ako sa zbaviť hryzca vodného?

alebo: aj tak, že po zbere úrody vykonáme podmietku s následnou hlbokou orbou (radlicovým pluhom), ktorá ničí nory hlodavcov a takto ich “vyháňa” von....Návnady vo forme chemických látok vkladáme do vnútra chodieb a len do obývaných nôr, ktoré poznáme podľa toho, že diery majú hladké okraje a okolo ležia zvyšky potravy.
ivanas1 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-03-2008, 14:21   #7
ivanas1
člen
 
Registrovaný od: Mar 2008
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Ako sa zbaviť hryzca vodného?

a ešte - V prípade, že hryzec vodný zistí ľudský pach, návnady z nor vyhádže na povrch pôdy, takže bacha na to
ivanas1 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-03-2008, 14:42   #8
dodino
člen
 
Registrovaný od: Mar 2008
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Ako sa zbaviť hryzca vodného?

pri ich "inteligencii" by som povedal, ze navnada moze fungovat iba pri par kusoch..
dodino je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 30-03-2008, 21:18   #9
Zlatisia
člen
 
Registrovaný od: Mar 2008
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Ako sa zbaviť hryzca vodného?

Najnovšie mi poradili,aby som ich skúsila otráviť propán-butánom,len neviem koľko im tam nadávkovať a či je to vôbec účinné.
Zlatisia je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 00:28.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..